Udany dzień Polaków na pływackich mistrzostwach Europy. Mamy dwa medale

Udany dzień Polaków na pływackich mistrzostwach Europy. Mamy dwa medale

Jakub Majerski
Jakub MajerskiŹródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Drugi dzień pływackich mistrzostw Europy był bardzo udany dla Polaków. Biało-Czerwoni wywalczyli dwa medale, dzięki czemu nasza reprezentacja ma na swoim koncie już trzy krążki.

Rywalizacja na mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie rozgrywanych w Kazaniu rozpoczęła się we wtorek 2 listopada. Pierwszego dnia brązowy medal wywalczyły Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz, które startowały w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Polki udany występ przypieczętowały poprawieniem rekordu kraju.

Dwa medale dla Polaków

Jeszcze bardziej udana dla naszych reprezentantów była środa. To właśnie tego dnia Katarzyna Wasick zdobyła srebro w stylu dowolnym na 50 metrów. Polka z czasem 23,49 sekundy ustąpiła jedynie Szwedce Sarze Sjoestroem, a wyprzedziła Rosjankę Marię Kamieniewą.

Kilkadziesiąt minut po Wasick startował Jakub Majerski, który również stanął na podium. W finale na 100 metrów stylem motylkowym 21-latek był trzeci, chociaż przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu. Końcówka wyścigu należała jednak do Węgra Szebaztiana Szabo, który wyprzedził nie tylko Polaka, ale również Włocha Michele Lambertiego.

Majerski jednak i tak powinien mieć powody do zadowolenia – brązowy medal wywalczony w Kazaniu jest pierwszym w jego karierze krążkiem mistrzostw Europy na krótkim basenie. Przypomnijmy, 21-latek ma na swoim koncie także występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie zajął piąte miejsce.

Na tym nie koniec emocji związanych z walką o medale. Już w czwartek odbędą się kolejne finały z udziałami Biało-Czerwonych. Miejsca w tych wyścigach zapewnili sobie: Paweł Juroszek, Laura Bernat, Paulina Peda i Alicja Tchórz.

Kolejny piłkarz z zagranicy chce grać dla reprezentacji Polski. „Oni mocno o niego walczą”

Źródło: Onet.pl