Rekord świata na basenie olimpijskim. Jakub Majerski poza czołową trójką w walce o medale

Rekord świata na basenie olimpijskim. Jakub Majerski poza czołową trójką w walce o medale

Jakub Majerski
Jakub Majerski Źródło: Newspix.pl / PressFocus
31 lipca w nocy odbył się finał na 100 metrów stylem motylkowym. Swoją szansę na medal miał Jakub Majerski. Zawodnik ostatecznie zajął piąte miejsce. Podczas wyścigu padł rekord świata.

Jakub Majerski w dobrym stylu awansował do finału na 100 metrów stylem motylkowym na  W eliminacjach uzyskał czas 50,97 sekundy, co było wtedy trzecim wynikiem. W półfinale próba pływaka była trochę wolniejsza, ale 51,24 s dało Polakowi 7. miejsce i możliwość walki w finale.

Rekord świata i rekord Polski

Po złoty medal na 100 metrów stylem motylkowym sięgnął Caeleb Dressel, dla którego jest to już trzeci krążek z tego kruszcu w Tokio. Amerykański zawodnik pobił na dodatek rekord świata. Nowy najlepszy czas na tym dystansie to 49,45. Bez zaskoczeń na podium wylądował również Kristof Milak, który od początku zawodów razem z nowym rekordzistą świata najbardziej wyróżniał się spośród sportowców. Podium dopełnił Szwajcar Noe Ponti.

Jakub Majerski mimo piątej lokaty zaprezentował się świetnie, ponieważ pobił samego siebie. Poprawił swój najlepszy wynik z eliminacji i przy okazji pobił rekord Polski (50,92). Polak zajął tę pozycję ex-aequo z Matthewem Teemple'em z Australii.