Kolejne medale Polaków na mistrzostwach Europy. Mamy złoto!

Kolejne medale Polaków na mistrzostwach Europy. Mamy złoto!

Alicja Tchórz
Alicja TchórzŹródło:Newspix.pl / Kacper Kirklewski/ 400mm.pl
Polscy pływacy zdobyli kolejne medale na pływackich mistrzostawch Europy w Kazaniu. Najpierw Paweł Juraszek wywalczył brąz, a później Alicja Tchórz stanęła na najwyższym stopniu podium. Tym samym Biało-Czerwoni mają na swoim koncie już pięć krążków.

Pływackie mistrzostwa Europy na krótkim basenie są bardzo udane dla Polaków. W czwartek 4 listopada po brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym sięgnął Paweł Juraszek. Kilkanaście minut później na 100 metrów stylem zmiennym rywalizowała Alicja Tchórz, która okazała się bezkonkurencyjna.

Polka nie tylko zdobyła złoto z czasem 57,82 sekundy, ale również poprawiła rekord kraju. Druga finiszowała Maria Kamenewa z Rosji, a na najniższym stopniu podium stanęła Sarah Sjoestroem ze Szwecji. Tytuł mistrzyni wywalczony w Kazaniu to jak do tej pory największy indywidualny sukces Tchórz. Wcześniej 29-latka wprawdzie sięgała po medale mistrzostw Europy na krótkim basenie, ale nigdy nie zdobyła krążka z najcenniejszego kruszcu.

Pływackie mistrzostwa Europy. Dorobek Polaków

Przypomnijmy, pierwszego dnia mistrzostw Europy medal zdobyły Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz, które rywalizowały w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Polki wywalczenie brązu przypieczętowały poprawieniem rekordu kraju.

Dzień później srebro w stylu dowolnym na 50 metrów wywalczyła Katarzyna Wasick, która z czasem 23,49 sekundy ustąpiła jedynie Sarze Sjoestroem. Kilkadziesiąt minut po świeżo upieczonej wicemistrzyni Europy startował Jakub Majerski, który również zdobył medal.

W finale na 100 metrów stylem motylkowym 21-latek był trzeci, chociaż przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu. Końcówka wyścigu należała jednak do Węgra Szebaztiana Szabo, który wyprzedził Polaka i Włocha Michele Lambertiego.