Koszmarny błąd bramkarza może ich kosztować mistrzostwo. Po tym kiksie padła kluczowa bramka

Koszmarny błąd bramkarza może ich kosztować mistrzostwo. Po tym kiksie padła kluczowa bramka

Ionut Radu
Ionut Radu Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Wiele wskazuje na to, że walka o mistrzostwo Włoch będzie trwała do ostatniej kolejki. Po triumf w serie A prawdopodobnie sięgnie drużyna z Mediolanu, a po 34 spotkaniach bliżej tytułu jest Milan. Wszystko za sprawą potknięcia Interu, który stracił punkty w starciu z Bologną.

Przed zaległym meczem z Bologną Inter Mediolan miał tylko dwa punkty straty do prowadzącego w ligowej tabeli Milanu. Na kilka kolejek przed końcem każda wpadka może okazać się brzemienna w skutkach, przez co w zespole Nerazzurri nikt nie wyobrażał sobie, że starcie w Bolonii może zakończyć się inaczej, niż pewnym zwycięstwem. Szczególnie że klub Łukasza Skorupskiego zajmuje miejsce w dolnej części tabeli.

Serie A. Koszmarny błąd bramkarza Interu

Inter wprawdzie szybko, bo już w 3. minucie objął prowadzenie po potężnym strzale Ivana Perisicia, ale jeszcze w pierwszej połowie stracił bramkę. Musa Barrow centrował w szesnastkę, gdzie odnalazł się Marko Arnautović, który strzałem głową pokonał Ionuta Radu. Radu po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki w 81. minucie. Bramkarz Interu popełnił kuriozalny błąd i zamiast wybić piłkę po podaniu od jednego z kolegów, sam niemal skierował ją do bramki, a Nikoli Sansone nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w siatce.

Bologna wygrała 2:1, a podopieczni Simone Inzaghiego po spotkaniu pozostali na fotelu wicelidera Serie A i w dalszym ciągu tracą dwa punkty do Milanu. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki i jeśli Milan nie straci po drodze punktów, Radu zapewne zostanie ogłoszony przez kibiców Interu jednym z głównych winowajców przegrania mistrzostwa.

Przypomnijmy, Milan ma do rozegrania spotkania z Fiorentiną, Hellasem Werona, Atalantą i Sassuolo. Inter z kolei powalczy o punkty z Udinese, Empoli, Cagliari i Sampdorią. Nerazzurri pozostają także w grze o Puchar Włoch, a w finale przyjdzie im zagrać z Juventusem.