Serie A: Juventus wciąż niepokonany - remis w meczu na szczycie

Serie A: Juventus wciąż niepokonany - remis w meczu na szczycie

Alessandro Matri cieszy się ze zdobycia wyrównującego gola dla Juventusu Turyn (fot. EPA/MATTEO BAZZI/PAP)
Piłkarze Milanu - mistrza Włoch i aktualnego lidera Serie A - zremisowali u siebie z wiceliderem Juventusem Turyn 1:1 w szlagierowym meczu 25 kolejki ligi włoskiej. Goście, którzy mają jeszcze spotkanie zaległe, pozostali jedyną niepokonaną drużyną rozgrywek.
Gospodarze walczą o 19 mistrzostwo w historii, z kolei Juventus 29-krotnie wygrał ligę, ale dwa tytuły stracił z powodu afer korupcyjnych. W obecnym sezonie w bezpośrednich starciach górą jest "Stara Dama" - w  rundzie jesiennej Juventus wygrał u siebie 2:0, a dwa tygodnie temu w  Mediolanie zwyciężył 2:1 w półfinale Pucharu Włoch (rewanż zostanie rozegrany 21 marca).

W spotkaniu rozegranym 25 lutego na San Siro pierwsi z gola cieszyli się gospodarze - w 15 minucie po ogromnym błędzie defensywy Juventusu trafienie zaliczył Antonio Nocerino. Turyńczycy wyrównali dopiero w 83 minucie po mocnym strzale z woleja rezerwowego Alessandro Matriego. Niedługo potem czerwoną kartkę za faul od tyłu zobaczył Arturo Vidal z Juventusu, ale mistrzowie Włoch - grający bez zawieszonego dyscyplinarnie Zlatana Ibrahimovica - nie wykorzystali liczebnej przewagi.

Sporo kontrowersji wywołała praca arbitra, który w pierwszej połowie nie uznał gola dla Milanu strzelonego przez Sulley'a Muntari, a w 79 minucie dla  Juventusu (strzelcem gola był Matri). Telewizyjne powtórki wykazały, że w obu przypadkach sędzia popełnił błąd.

Milan ma obecnie 51 punktów na koncie, o jeden więcej od Juventusu, ale  turyńczycy rozegrali o jedno spotkanie mniej.