Turniej WTA w Brukseli: Radwańska odpadła w ćwierćfinale

Turniej WTA w Brukseli: Radwańska odpadła w ćwierćfinale

Urszula Radwańska przegrała w ćwierćfinału turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Brukseli ze Szwedką Sofią Arvidsson 5:7, 4:6 (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Urszula Radwańska przegrała w ćwierćfinału turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Brukseli (z pulą nagród 637 tys. dol.) ze Szwedką Sofią Arvidsson 5:7, 4:6. Po południu o awans do półfinału powalczy jej starsza siostra - Agnieszka.

21-letnia Urszula Radwańska objęła prowadzenie 3:0 w pierwszym secie, ale później do głosu coraz częściej dochodziła bardziej rutynowana i starsza o siedem lat rywalka. Wyrównała na 3:3, później było 5:5 i wtedy Polka przegrała dwa gemy i całego seta 5:7. W drugim od początku dominowała Szwedka. Prowadziła 5:2, ale  Radwańska doszła na 4:5. W 10. gemie lepsza była jednak Arvidsson, która zakończyła mecz po 102 minutach gry.

Krakowianka zbyt często denerwowała się po nieudanych zagraniach, a  na policzkach widać było łzy. Zdarzyło się jej również uderzyć rakietą w  kort położony w cieniu Atomium, symbolu Wystawy Światowej w 1958 roku.

Czwartkowy mecz był jej siódmym występem w ćwierćfinale imprezy WTA w  karierze. W półfinale zagrała dotąd raz, we wrześniu 2011 roku w  Taszkiencie. Za występ w stolicy Belgii otrzyma 120 pkt do rankingu WTA i 16 375 dolarów premii.

Turniej w Brukseli jest drugim w ostatnich latach, w którym obie siostry dotarły do 1/4 finału. Po południu na kort wyjdzie jej starsza siostra 23-letnia, najwyżej rozstawiona w tych zawodach, Agnieszka. Trzecia rakieta świata o awans do półfinału walczyć będzie ze startującą z  "dziką kartą" Belgijką Alison Van Uytvanck.