Roland Garros: Radwańska! Venus Williams wraca do domu!

Roland Garros: Radwańska! Venus Williams wraca do domu!

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/YOAN VALAT/PAP)
Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę rankingu tenisistek WTA Tour Amerykankę Venus Williams 6:2, 6:3 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu.
Radwańska potrzebowała godziny na pokonanie Williams. Już na otwarcie meczu przełamała serwis Amerykanki, dzięki czemu chwilę później wyszła na 2:0. Natomiast od stanu 2:1 zdobyła cztery następne gemy, zdobywając dwa kolejne „breaki". Drugi raz w meczu swoje podanie Williams zdołała utrzymać na 2:5, ale  więcej nie była w stanie urwać wyżej notowanej w rankingu WTA krakowiance. Set trwał 28 minut.

Początek drugiej partii był jeszcze bardziej obiecujący, bowiem Polka dominowała na korcie, spychając rywalkę do głębokiej defensywy. Skutkiem niemal bezbłędnej gry krakowianki - miała sześć niewymuszonych błędów, w tym dwa w drugim secie, a Amerykanka w sumie 33 - było prowadzenie 4:0 i 5:1. Dopiero wtedy Williams poderwała się do walki i  zaczęła ryzykować co pozwoliło jej zdobyć dwa gemy. Jednak przy stanie 3:5 nie zdołała utrzymać serwisu, a Radwańska wykorzystała pierwszego meczbola.

- Przede wszystkim ona grała bardzo dobrze i trzymała piłkę w korcie. Robiła dokładnie to, co na "ziemi" trzeba robić. A z mojej strony to nie była najlepsza gra. Cóż, zdarzają się takie dni, kiedy wszystko nie  układa się tak jak powinno. W sumie cieszę się z tego, że doszłam do  drugiej rundy, bo ten turniej był dla mnie ważny, żebym zakwalifikowała się na olimpiadę. Właśnie dlatego tutaj przyjechałam - stwierdziła po  porażce Amerykanka.

Kolejną rywalką 23-letniej krakowianki będzie w piątek Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.