Liga Mistrzów nie dla Lyonu?

Liga Mistrzów nie dla Lyonu?

Liga Mistrzów coraz bliżej fazy grupowej
W najciekawiej zapowiadającym się meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów PSV Eindhoven zremisował na swoim boisku z AC Milanem 1:1.
Milan prowadził od 15. minuty po golu El Shaarawy'ego, który celnym strzałem głową wykończył szybką akcję włoskiej drużyny. W drugiej połowie PSV zdołało wyrównać po golu Tima Matavza, który wykorzystał błąd Christiana Abbiatiego (doświadczony bramkarz Milanu odbił piłkę przed siebie). Mimo że obie drużyny miały jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, skończyło się na remisie.

Do niespodzianki doszło w Lyonie gdzie miejscowy Olympique przegrał z Realem Sociedad San Sebastian 0:2 co praktycznie pozbawia francuską drużynę szans na grę w Lidze Mistrzów. Pierwszą bramkę dla hiszpańskiej drużyny strzelił Francuz Antoine Griezmann, który w młodości był... kibicem Olympique Lyon. Wynik ustalił Haris Seferović.

W praktyce awans do Ligi Mistrzów zapewnił już sobie Zenit Sankt Petersburg, który pokonał na wyjeździe portugalskie Pacos de Ferreira aż 4:1. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Roman Szyrokow (czwartą bramkę dla Zenitu zdobył... Matias Degra z Pacos de Ferreira). Honorowe trafienie dla drużyny z Portugalii zaliczył Leao.

Bliska awansu do Ligi Mistrzów jest też Viktoria Pilzno, która na własnym boisku wygrała ze słoweńskim Mariborem 3:1, choć do 90 minuty utrzymywał się wynik 2:1, który oznaczał, że w rewanżu Słoweńcom do awansu wystarczyłaby jedna bramka (przy założeniu, że sami żadnej by nie stracili). W ostatniej minucie Czechom udało się jednak podwyższyć prowadzenie i na rewanż pojadą z dwubramkową zaliczką (gole w tym meczu strzelali: Marian Cisovsky, Vladimir Darida oraz Michal Duris dla Viktorii i Ales Mejac dla Mariboru).