WTA Rzym: Radwańska dalej wygrywa i jest w ćwierćfinale

WTA Rzym: Radwańska dalej wygrywa i jest w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska (fot. Andrzej $zkocki / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała Franceskę Schiavone 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie. W nim krakowianka zmierzy się z Jeleną Janković lub Flavią Pennettą.
Radwańska bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie - przełamała Schiavone już przy pierwszej okazji, ale po chwili sama straciła swoje podanie. Od stanu 2:2 Polka znowu przejęła inicjatywę i uciekła rywalce na 5:2. Krakowianka przy własnym podaniu nie zdołała jednak skończyć seta i dała zdobyć Włoszce dwa kolejne gemy. Schiavone do remisu koniec końców nie doprowadziła - w decydującym momencie dała się przełamać i przegrała pierwszego seta do czterech.

O drugiej partii można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła - 61. w rankingu WTA Schiavone ugrała w niej tylko jednego gema i przegrała całe spotkanie 0:2.

W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Jeleną Janković lub Flavią Pennettą.