Świątek i Mattek-Sands rozpędzają się w turnieju deblowym! Szybkie zwycięstwo

Iga Świątek Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands do udanych mogą zaliczyć pierwszy mecz w turnieju deblowym podczas French Open. Polka i Amerykanka wygrały z francuskim duetem.

Iga Świątek występuje w turnieju deblowym tegorocznego French Open w parze z Bethanie Mattek-Sands. W pierwszej rundzie Polka i Amerykanka zmierzyły się z dwiema Francuzkami: Aubane Droguet oraz Seleną Janicijevic. Świątek i Mattek-Sands od początku spotkania dyktowały warunki gry. Do zakończenia pierwszego seta wynikiem 6:0 potrzebowały niespełna 30 minut.

Dość wyrównane dwa pierwsze gemy drugiego seta kibice mogli odebrać jako zapowiedź, że mecz stanie się bardziej zacięty (1:1). Na dalszym etapie gry Polka i Amerykanka szybko wygrały jednak własne podanie, a potem bez trudu wygrywały… gemy serwisowe rywalek, a we własnych gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie Świątek i Mattek-Sands cieszą się ze zwycięstwa: 6:0, 6:1.

Kolejne przeciwniczki dla Świątek i Mattek-Sands wyłoni pojedynek Veronika Kudermetova i Elena Vesnina kontra Anna-Lena Friedsam i Yafan Wang.

French Open 2021. Turniej singlistek

Iga Świątek w poniedziałek 31 maja sprawiła sobie urodzinowy prezent, wygrywając w pierwszej rundzie turnieju singlowego French Open z Kają Juvan. W kolejnej rundzie zmierzy się z Rebeccą Peterson.