Walka o medale ruszy już dzień po otwarciu igrzysk. Przedstawiamy terminarz finałów
Dodano:
Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. W tym czasie sportowcy powalczą o 339 kompletów medali, a w kilkunastu dyscyplinach zobaczymy Polaków. Przedstawiamy terminarz finałów, które będą odbywały się głównie w środku nocy i nad ranem czasu polskiego.
Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się 23 lipca, a już dzień później przeprowadzonych zostanie 11 finałów. Sportowcy będą walczyli o medale codziennie, aż do 8 sierpnia włącznie. Po drodze czeka nas wiele finałów, w których powinniśmy oglądać reprezentantów Polski. Poniżej przedstawiamy szczegółową rozpiskę godzinową:
24 lipca (sobota):
- 3:45 – strzelectwo, karabin pneumatyczny kobiet
- 4:00 – kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
- 6:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 49kg kobiet
- 8:30 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny mężczyzn
- 9:45 – łucznictwo, miksty
- 11:28 – judo, kat. do 48kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. do 60kg mężczyzn
- 13:00 – szermierka, szpada kobiet indywidualnie
- 13:30 – szermierka, szabla mężczyzn indywidualnie
- 14:30 – taekwondo, kat. do 49kg kobiet
- 14:45 – taekwondo, kat. do 58kg mężczyzn
25 lipca (niedziela):
- 3:30 – pływanie, 400m st. zmiennym mężczyzn
- 3:52 – pływanie, 400m st. dowolnym mężczyzn
- 4:12 – pływanie, 400m st. zmiennym kobiet
- 4:15 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny kobiet
- 4:45 – pływanie, 4x100m st. dowolnym kobiet
- 5:25 – deskorolka, street mężczyzn
- 6:00 – kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego kobiet
- 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne kobiet z trampoliny 3m
- 8:30 – strzelectwo, karabin pneumatyczny mężczyzn
- 8:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 61kg mężczyzn
- 9:40 – łucznictwo, drużynowo kobiety
- 11:28 – judo, kat. do 52kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. do 66kg mężczyzn
- 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 67kg mężczyzn
- 13:00 – szermierka, floret kobiet indywidualnie
- 13:30 – szermierka, szpada mężczyzn indywidualnie
- 14:30 – taekwondo, kat. do 57kg kobiet
- 14:45 – taekwondo, kat. do 68kg mężczyzn
26 lipca (poniedziałek):
- 23:30 – triathlon, mężczyźni
- 3:30 – pływanie, 100m st. motylkowym kobiet
- 4:12 – pływanie, 100m st. klasycznym mężczyzn
- 4:20 – pływanie, 400m st. dowolnym kobiet
- 5:05 – pływanie, 4x100m st. dowolnym mężczyzn
- 5:25 – deskorolka, street kobiet
- 7:50 – strzelectwo, skeet kobiet
- 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne mężczyzn z platformy 10m
- 8:00 – kolarstwo górskie, cross country mężczyzn
- 8:45 – kajakarstwo górskie, C1 mężczyzn
- 8:50 – strzelectwo, skeet mężczyzn
- 9:40 – łucznictwo, drużynowo mężczyźni
- 11:28 – judo, kat. do 57kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. do 73kg mężczyzn
- 12:00 – gimnastyka sportowa, mężczyźni drużynowo
- 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 55kg kobiet
- 13:00 – szermierka, szabla kobiet indywidualnie
- 13:30 – szermierka, floret mężczyzn indywidualnie
- 14:00 – tenis stołowy, mikst
- 14:30 – taekwondo, kat. do 67kg kobiet
- 14:45 – taekwondo, kat. do 80kg mężczyzn
27 lipca (wtorek):
- 23:30 – triathlon, kobiety
- 2:58 – wioślarstwo, czwórka podwójna mężczyzn
- 3:10 – wioślarstwo, czwórka podwójna kobiet
- 3:43 – pływanie, 200m st. dowolnym mężczyzn
- 3:51 – pływanie, 100m st. grzbietowym kobiet
- 3:59 – pływanie, 100m st. grzbietowym mężczyzn
- 4:00 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny mikstów
- 4:17 – pływanie, 100m st. klasycznym kobiet
- 8:00 – kolarstwo górskie, cross country kobiet
- 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne kobiet z platformy 10m
- 8:15 – strzelectwo, karabin pneumatyczny mikstów
- 8:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 59kg kobiet
- 9:00 – kajakarstwo górskie, K1 kobiet
- 10:00 – jeździectwo, ujeżdżenie drużynowo
- 11:28 – judo, kat. do 63kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. do 81kg mężczyzn
- 12:30 – szermierka, szpada kobiet drużynowo
- 12:45 – gimnastyka sportowa, kobiety drużynowo
- 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 64kg kobiet
- 13:00 – softball
- 14:30 – taekwondo, kat. powyżej 67kg kobiet
- 14:45 – taekwondo, kat. powyżej 80kg mężczyzn
28 lipca (środa):
- 2:18 – wioślarstwo, dwójka podwójna kobiet
- 2:30 – wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn
- 2:50 – wioślarstwo, czwórka bez sternika kobiet
- 3:00 – surfing, kobiety
- 3:10 – wioślarstwo, czwórka bez sternika mężczyzn
- 3:41 – pływanie, 200m st. dowolnym kobiet
- 3:49 – pływanie, 200m st. motylkowym mężczyzn
- 4:00 – surfing, mężczyźni
- 4:30 – kolarstwo, jazda ind. na czas kobiet
- 4:45 – pływanie, 200m st. zmiennym kobiet
- 4:54 – pływanie, 1500m st. dowolnym kobiet
- 5:26 – pływanie, 4x200m st. dowolnym mężczyzn
- 7:00 – kolarstwo, jazda ind. na czas mężczyzn
- 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne mężczyzn z trampoliny 3m
- 10:30 – jeździectwo, ujeżdżenie indywidualnie
- 11:00 – rugby 7s, mężczyźni
- 11:28 – judo, kat. do 70kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. do 90kg mężczyzn
- 12:15 – gimnastyka sportowa, wielobój mężczyzn
- 12:30 – szermierka, szabla mężczyzn drużynowo
- 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 73kg mężczyzn
- 14:30 – koszykówka 3x3, kobiety
- 15:00 – koszykówka 3x3, mężczyźni
29 lipca (czwartek):
- 2:18 – wioślarstwo, dwójka bez sternika mężczyzn
- 2:30 – wioślarstwo, dwójka bez sternika kobiet
- 2:50 – wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn
- 3:10 – wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
- 3:30 – pływanie, 800m st. dowolnym mężczyzn
- 3:43 – pływanie, 200m st. klasycznym mężczyzn
- 4:28 – pływanie, 200m st. motylkowym kobiet
- 4:37 – pływanie, 100m st. dowolnym mężczyzn
- 5:31 – pływanie, 4x200m st. dowolnym kobiet
- 7:30 – strzelectwo, trap kobiet
- 8:30 – strzelectwo, trap mężczyzn
- 8:45 – kajakarstwo górskie, C1 kobiet
- 11:28 – judo, kat. do 78kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. do 100kg mężczyzn
- 12:30 – szermierka, floret kobiet drużynowo
- 12:50 – gimnastyka sportowa, wielobój kobiet
- 13:50 – tenis stołowy, singiel kobiet
30 lipca (piątek):
- 2:33 – wioślarstwo, jedynki kobiet
- 2:45 – wioślarstwo, jedynki mężczyzn
- 3:05 – wioślarstwo, ósemki kobiet
- 3:41 – pływanie, 200m st. klasycznym kobiet
- 3:50 – pływanie, 200m st. grzbietowym mężczyzn
- 4:05 – pływanie, 200m st. zmiennym mężczyzn
- 4:15 – kolarstwo BMX, racing mężczyzn
- 4:16 – pływanie, 100m st. dowolnym kobiet
- 4:25 – wioślarstwo, ósemki mężczyzn
- 4:30 – kolarstwo BMX, racing kobiet
- 7:00 – strzelectwo, pistolet 25m kobiet
- 7:30 – skoki na trampolinie, kobiety
- 8:30 – badminton, mikst
- 9:00 – kajakarstwo górskie, K1 mężczyzn
- 9:45 – łucznictwo, kobiety indywidualnie
- 11:00 – tenis, debel mężczyzn
- 11:28 – judo, kat. powyżej 78kg kobiet
- 11:59 – judo, kat. powyżej 100kg mężczyzn
- 12:30 – szermierka, szpada mężczyzn drużynowo
- 13:45 – lekkoatletyka, bieg na 10 000m mężczyzn
- 13:50 – tenis stołowy, singiel mężczyzn
31 lipca (sobota):
- 0:30 – triathlon, sztafeta mieszana
- 3:30 – pływanie, 100m st. motylkowym kobiet
- 3:37 – pływanie, 200m st. grzbietowym kobiet
- 3:46 – pływanie, 800m st. dowolnym kobiet
- 4:43 – pływanie, 4x100m st. zmiennym sztafet mieszanych
- 6:30 – strzelectwo, trap miksty
- 7:00 – skoki na trampolinie, mężczyźni
- 7:30 – żeglarstwo, RS:X kobiet
- 8:30 – żeglarstwo, RS:X mężczyzn
- 8:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 81kg mężczyzn
- 9:00 – strzelectwo, karabin trzy pozycje kobiet
- 9:45 – łucznictwo, indywidualnie mężczyźni
- 10:30 – tenis, singiel kobiet
- 11:00 – rugby 7s, kobiety
- 11:20 – judo, drużyny mieszane
- 12:30 – szermierka, szabla kobiet drużynowo
- 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 96kg mężczyzn
- 13:15 – lekkoatletyka, rzut dyskiem mężczyzn
- 14:00 – badminton, debel mężczyzn
- 14:35 – lekkoatletyka, sztafeta mieszana 4x400m
- 14:50 – lekkoatletyka, bieg na 100m kobiet