Walka o medale ruszy już dzień po otwarciu igrzysk. Przedstawiamy terminarz finałów

Walka o medale ruszy już dzień po otwarciu igrzysk. Przedstawiamy terminarz finałów

Symbol igrzysk przed jednym ze stadionów
Symbol igrzysk przed jednym ze stadionów Źródło: Shutterstock / Boris-B
Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. W tym czasie sportowcy powalczą o 339 kompletów medali, a w kilkunastu dyscyplinach zobaczymy Polaków. Przedstawiamy terminarz finałów, które będą odbywały się głównie w środku nocy i nad ranem czasu polskiego.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się 23 lipca, a już dzień później przeprowadzonych zostanie 11 finałów. Sportowcy będą walczyli o medale codziennie, aż do 8 sierpnia włącznie. Po drodze czeka nas wiele finałów, w których powinniśmy oglądać reprezentantów Polski. Poniżej przedstawiamy szczegółową rozpiskę godzinową:

24 lipca (sobota):

  • 3:45 – strzelectwo, karabin pneumatyczny kobiet
  • 4:00 – kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
  • 6:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 49kg kobiet
  • 8:30 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny mężczyzn
  • 9:45 – łucznictwo, miksty
  • 11:28 – judo, kat. do 48kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. do 60kg mężczyzn
  • 13:00 – szermierka, szpada kobiet indywidualnie
  • 13:30 – szermierka, szabla mężczyzn indywidualnie
  • 14:30 – taekwondo, kat. do 49kg kobiet
  • 14:45 – taekwondo, kat. do 58kg mężczyzn

25 lipca (niedziela):

  • 3:30 – pływanie, 400m st. zmiennym mężczyzn
  • 3:52 – pływanie, 400m st. dowolnym mężczyzn
  • 4:12 – pływanie, 400m st. zmiennym kobiet
  • 4:15 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny kobiet
  • 4:45 – pływanie, 4x100m st. dowolnym kobiet
  • 5:25 – deskorolka, street mężczyzn
  • 6:00 – kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego kobiet
  • 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne kobiet z trampoliny 3m
  • 8:30 – strzelectwo, karabin pneumatyczny mężczyzn
  • 8:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 61kg mężczyzn
  • 9:40 – łucznictwo, drużynowo kobiety
  • 11:28 – judo, kat. do 52kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. do 66kg mężczyzn
  • 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 67kg mężczyzn
  • 13:00 – szermierka, floret kobiet indywidualnie
  • 13:30 – szermierka, szpada mężczyzn indywidualnie
  • 14:30 – taekwondo, kat. do 57kg kobiet
  • 14:45 – taekwondo, kat. do 68kg mężczyzn

26 lipca (poniedziałek):

  • 23:30 – triathlon, mężczyźni
  • 3:30 – pływanie, 100m st. motylkowym kobiet
  • 4:12 – pływanie, 100m st. klasycznym mężczyzn
  • 4:20 – pływanie, 400m st. dowolnym kobiet
  • 5:05 – pływanie, 4x100m st. dowolnym mężczyzn
  • 5:25 – deskorolka, street kobiet
  • 7:50 – strzelectwo, skeet kobiet
  • 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne mężczyzn z platformy 10m
  • 8:00 – kolarstwo górskie, cross country mężczyzn
  • 8:45 – kajakarstwo górskie, C1 mężczyzn
  • 8:50 – strzelectwo, skeet mężczyzn
  • 9:40 – łucznictwo, drużynowo mężczyźni
  • 11:28 – judo, kat. do 57kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. do 73kg mężczyzn
  • 12:00 – gimnastyka sportowa, mężczyźni drużynowo
  • 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 55kg kobiet
  • 13:00 – szermierka, szabla kobiet indywidualnie
  • 13:30 – szermierka, floret mężczyzn indywidualnie
  • 14:00 – tenis stołowy, mikst
  • 14:30 – taekwondo, kat. do 67kg kobiet
  • 14:45 – taekwondo, kat. do 80kg mężczyzn

27 lipca (wtorek):

  • 23:30 – triathlon, kobiety
  • 2:58 – wioślarstwo, czwórka podwójna mężczyzn
  • 3:10 – wioślarstwo, czwórka podwójna kobiet
  • 3:43 – pływanie, 200m st. dowolnym mężczyzn
  • 3:51 – pływanie, 100m st. grzbietowym kobiet
  • 3:59 – pływanie, 100m st. grzbietowym mężczyzn
  • 4:00 – strzelectwo, pistolet pneumatyczny mikstów
  • 4:17 – pływanie, 100m st. klasycznym kobiet
  • 8:00 – kolarstwo górskie, cross country kobiet
  • 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne kobiet z platformy 10m
  • 8:15 – strzelectwo, karabin pneumatyczny mikstów
  • 8:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 59kg kobiet
  • 9:00 – kajakarstwo górskie, K1 kobiet
  • 10:00 – jeździectwo, ujeżdżenie drużynowo
  • 11:28 – judo, kat. do 63kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. do 81kg mężczyzn
  • 12:30 – szermierka, szpada kobiet drużynowo
  • 12:45 – gimnastyka sportowa, kobiety drużynowo
  • 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 64kg kobiet
  • 13:00 – softball
  • 14:30 – taekwondo, kat. powyżej 67kg kobiet
  • 14:45 – taekwondo, kat. powyżej 80kg mężczyzn

28 lipca (środa):

  • 2:18 – wioślarstwo, dwójka podwójna kobiet
  • 2:30 – wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn
  • 2:50 – wioślarstwo, czwórka bez sternika kobiet
  • 3:00 – surfing, kobiety
  • 3:10 – wioślarstwo, czwórka bez sternika mężczyzn
  • 3:41 – pływanie, 200m st. dowolnym kobiet
  • 3:49 – pływanie, 200m st. motylkowym mężczyzn
  • 4:00 – surfing, mężczyźni
  • 4:30 – kolarstwo, jazda ind. na czas kobiet
  • 4:45 – pływanie, 200m st. zmiennym kobiet
  • 4:54 – pływanie, 1500m st. dowolnym kobiet
  • 5:26 – pływanie, 4x200m st. dowolnym mężczyzn
  • 7:00 – kolarstwo, jazda ind. na czas mężczyzn
  • 8:00 – skoki do wody, skoki synchroniczne mężczyzn z trampoliny 3m
  • 10:30 – jeździectwo, ujeżdżenie indywidualnie
  • 11:00 – rugby 7s, mężczyźni
  • 11:28 – judo, kat. do 70kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. do 90kg mężczyzn
  • 12:15 – gimnastyka sportowa, wielobój mężczyzn
  • 12:30 – szermierka, szabla mężczyzn drużynowo
  • 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 73kg mężczyzn
  • 14:30 – koszykówka 3x3, kobiety
  • 15:00 – koszykówka 3x3, mężczyźni

29 lipca (czwartek):

  • 2:18 – wioślarstwo, dwójka bez sternika mężczyzn
  • 2:30 – wioślarstwo, dwójka bez sternika kobiet
  • 2:50 – wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn
  • 3:10 – wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
  • 3:30 – pływanie, 800m st. dowolnym mężczyzn
  • 3:43 – pływanie, 200m st. klasycznym mężczyzn
  • 4:28 – pływanie, 200m st. motylkowym kobiet
  • 4:37 – pływanie, 100m st. dowolnym mężczyzn
  • 5:31 – pływanie, 4x200m st. dowolnym kobiet
  • 7:30 – strzelectwo, trap kobiet
  • 8:30 – strzelectwo, trap mężczyzn
  • 8:45 – kajakarstwo górskie, C1 kobiet
  • 11:28 – judo, kat. do 78kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. do 100kg mężczyzn
  • 12:30 – szermierka, floret kobiet drużynowo
  • 12:50 – gimnastyka sportowa, wielobój kobiet
  • 13:50 – tenis stołowy, singiel kobiet

30 lipca (piątek):

  • 2:33 – wioślarstwo, jedynki kobiet
  • 2:45 – wioślarstwo, jedynki mężczyzn
  • 3:05 – wioślarstwo, ósemki kobiet
  • 3:41 – pływanie, 200m st. klasycznym kobiet
  • 3:50 – pływanie, 200m st. grzbietowym mężczyzn
  • 4:05 – pływanie, 200m st. zmiennym mężczyzn
  • 4:15 – kolarstwo BMX, racing mężczyzn
  • 4:16 – pływanie, 100m st. dowolnym kobiet
  • 4:25 – wioślarstwo, ósemki mężczyzn
  • 4:30 – kolarstwo BMX, racing kobiet
  • 7:00 – strzelectwo, pistolet 25m kobiet
  • 7:30 – skoki na trampolinie, kobiety
  • 8:30 – badminton, mikst
  • 9:00 – kajakarstwo górskie, K1 mężczyzn
  • 9:45 – łucznictwo, kobiety indywidualnie
  • 11:00 – tenis, debel mężczyzn
  • 11:28 – judo, kat. powyżej 78kg kobiet
  • 11:59 – judo, kat. powyżej 100kg mężczyzn
  • 12:30 – szermierka, szpada mężczyzn drużynowo
  • 13:45 – lekkoatletyka, bieg na 10 000m mężczyzn
  • 13:50 – tenis stołowy, singiel mężczyzn

31 lipca (sobota):

  • 0:30 – triathlon, sztafeta mieszana
  • 3:30 – pływanie, 100m st. motylkowym kobiet
  • 3:37 – pływanie, 200m st. grzbietowym kobiet
  • 3:46 – pływanie, 800m st. dowolnym kobiet
  • 4:43 – pływanie, 4x100m st. zmiennym sztafet mieszanych
  • 6:30 – strzelectwo, trap miksty
  • 7:00 – skoki na trampolinie, mężczyźni
  • 7:30 – żeglarstwo, RS:X kobiet
  • 8:30 – żeglarstwo, RS:X mężczyzn
  • 8:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 81kg mężczyzn
  • 9:00 – strzelectwo, karabin trzy pozycje kobiet
  • 9:45 – łucznictwo, indywidualnie mężczyźni
  • 10:30 – tenis, singiel kobiet
  • 11:00 – rugby 7s, kobiety
  • 11:20 – judo, drużyny mieszane
  • 12:30 – szermierka, szabla kobiet drużynowo
  • 12:50 – podnoszenie ciężarów, kat. do 96kg mężczyzn
  • 13:15 – lekkoatletyka, rzut dyskiem mężczyzn
  • 14:00 – badminton, debel mężczyzn
  • 14:35 – lekkoatletyka, sztafeta mieszana 4x400m
  • 14:50 – lekkoatletyka, bieg na 100m kobiet
 0

Czytaj także