Polacy z przytupem rozpoczęli mistrzostwa świata. Bułgaria ograna w trzech setach

Mecz Polski z Bułgarią Źródło: WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Reprezentacja Polski w pierwszym meczu mistrzostw świata zmierzyła się z Bułgarią, którą ograła w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-Czerwoni wysoko wygrali partię otwierającą spotkanie, a w kolejnych potwierdzili klasę.

Mecz Polaków z Bułgarami rozpoczął się o godz. 20:30. Poniżej zamieszczamy relację tekstową z tego spotkania.

Polacy, którzy podczas tegorocznych będą bronili tytułu wywalczonego w 2014 i 2018 roku, trafili do grupy C. Rywalami Biało-Czerwonych w walce o 1/8 finału są Amerykanie, Bułgarzy i Meksykanie, a podopieczni Nikoli Grbicia są poważnymi kandydatami do awansu do fazy pucharowej czempionatu.

By zagwarantować sobie bezpośrednią przepustkę do grona 16 najlepszych drużyn imprezy, nasi reprezentanci muszą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie. Biorąc pod uwagę, jak wymagającymi rywalami są Amerykanie, obrońcy tytułu nie mogą pozwolić sobie na potknięcia w pozostałych spotkaniach.

W pierwszym meczu turnieju Biało-Czerwoni zagrali z Bułgarią, z którą grali podczas tegorocznej Ligi Narodów. W spotkaniu rozgrywanym w Ottawie górą byli Polacy, którzy pewnie wygrali w trzech setach. Każdy inny scenariusz niż powtórzenie tego wyniku byłby niespodzianką. Podopieczni Nikoli Grbicia nie mieli jednak problemów z potwierdzeniem swojej siatkarskiej wyższości i pewnie ograli rywali.