Rzecznik PZPN o zachowaniu Polaków po meczu. Podał „jedyne usprawiedliwienie”

Rzecznik PZPN o zachowaniu Polaków po meczu. Podał „jedyne usprawiedliwienie”

Robert Lewandowski i Jakub Kwiatkowski
Robert Lewandowski i Jakub Kwiatkowski Źródło: Newspix.pl / Lukasz Grochala
Reprezentacji Polski nie podziękowała kibicom po porażce na Euro 2020. Rzecznik PZPN ocenił, że jedynym usprawiedliwieniem jest „rozgoryczenie i frustracja”. Jakub Kwiatkowski dodał, że „turniej się dla nas kończy, zanim się rozpoczął”.

Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu . Piłkarska kadra wróciła z rosyjskiego Sankt Petersburga do bazy w Sopocie. Występ reprezentantów podsumował w rozmowie z TVN24 rzecznik PZPN. – Znowu, raz kolejny banalne błędy, brak krycia przy stałym fragmencie gry, co się zdarzyło w meczu z Rosją. Milan Skriniar miał być kryty indywidualnie – wyliczał Jakub Kwiatkowski.

Euro 2020. Polska przegrywa ze Słowacją. „W szatni była cisza przez długie minuty”

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał wprost, że zawodnicy „zagrali słabo, źle i nie zdominowali przeciwnika”. Kwiatkowski stwierdził, że przy takich piłkarzach gra reprezentacji Polski powinna wyglądać zdecydowanie lepiej, za co przeprosił kibiców. – W szatni była cisza przez długie minuty – zdradził rzecznik kadry Paulo Sousy.

Zdaniem Kwiatkowskiego Polska utrudniła sobie zadanie porażką ze Słowacją. Zwłaszcza że swój mecz zremisowała Hiszpania ze Szwecją. – Wygląda na to, że brak punktów w Sewilli, o które będzie trudno oznacza, że turniej się dla nas skończy, zanim się rozpoczął – komentował rzecznik PZPN. Kwiatkowski ocenił, że „potrzeba czasu, żeby podnieść się po takim ciosie”, jak ostatnia porażka.

Piłkarze zlekceważyli fanów. Jakub Kwiatkowski: Nie tylko kibice przeżywają

Rzecznik kadry odniósł się również do tego, że Polacy po meczu na Euro 2020 nie wyszli podziękować do wspierających ich kibiców. Kwiatkowski uznał, że jedynym usprawiedliwieniem jest „rozgoryczenie i frustracja” reprezentantów. – Nie tylko fani przeżywają, zawodnicy także. Zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania po raz kolejny zostały zawiedzione. Jest nam przykro – podsumował.