Niemcy odpadli z Euro 2020. Te MEMY to najlepszy komentarz

Niemcy odpadli z Euro 2020. Te MEMY to najlepszy komentarz

Mem po meczu Anglia – Niemcy
Mem po meczu Anglia – NiemcyŹródło:Facebook / Michał Mielczarek
Niemcy po porażce z Anglikami pożegnali się z Euro 2020. Obie bramki dla Synów Albionu padły w drugiej połowie, a kibice po końcowym gwizdku ruszyli do tworzenia memów. Najlepsze z nich zebraliśmy w naszej galerii.

Przez długi czas mecz Anglia – Niemcy był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały zachowawczo w defensywie, koncentrując się głównie na rozbijaniu ataków rywali. Jeszcze w pierwszej połowie minimalnie zaczęli przeważać Niemcy, którzy aż do końcowego gwizdka częściej byli przy piłce.

Niemcy odpadają z Euro 2020

Podopieczni Joachima Loewa oddali także więcej, bo aż dziewięć strzałów. Tylko trzy z nich były celne, a świetna dyspozycja Jordana Pickforda sprawiła, że nasi zachodni sąsiedzi nie mogli trafić do siatki. Ta sztuka udała się ich rywalom, którzy pod koniec spotkania rozkręcali się z akcji na akcję.

Najpierw w 75. minucie Raheem Sterling wykończył akcję Anglików i otworzył wynik spotkania. Kilka minut później dogodną okazję do wyrównania miał Thomas Mueller, jednak w sytuacji sam na sam z Pickfordem nie trafił do bramki. W 85. minucie Niemcy przekonali się, że niewykorzystane okazje lubią się mścić.

Niewidoczny w pierwszej połowie Kane wykorzystał świetne dośrodkowani Grealisha z lewej strony i pokonał Neuera strzałem głową. Wynik 2:0 utrzymał się do końca starcia, a ich przebieg dobrze oddają tworzone przez internautów memy.