Euro 2020. Szwajcaria remisuje z Hiszpanią, potrzebna będzie dogrywka

Euro 2020. Szwajcaria remisuje z Hiszpanią, potrzebna będzie dogrywka

Pilne. Wkrótce więcej informacji
Pilne. Wkrótce więcej informacji Źródło:Wprost
W 90 minut żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Gole strzelali Zakaria (samobójczy) po uderzeniu Alby oraz Shaqiri. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

Od początku spotkania mecz był bardzo wyrównany i to podopieczni Vladimira Petkovicia jako pierwsi groźne zaatakowali. Shaqiri wyprowadzał kontrę, lecz najpierw popełnił błąd techniczny, a później źle uderzył z dystansu. Później jeszcze nieskutecznie atakował Zakaria, ale od samego początku spotkania obrona reprezentacji Hiszpanii grała wystarczająco uważnie.

Więcej szczęścia w ósmej minucie miał natomiast Jordi Alba. Chwilę wcześniej La Furia Roja wywalczyła rzut rożny. Wydawało się, że dośrodkowanie nie będzie skuteczne, ale lewy obrońca był jednak sprytniejszy. Uderzył z woleja, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z przeciwników i wpadła do siatki. Ostatecznie to jednak nie defensorowi zapisano trafienie, lecz Denisowi Zakarii w ramach trafienia samobójczego. Ta sytuacja sprawiła, że Hiszpanie nabrali wiatru w żagle i atakowali coraz odważniej, choć w większości przypadków obrońcy Helwetów interweniowali właściwie. Najlepszą okazję po stronie Szwajcarii miał Akanji po rzucie rożnym, ale nieczysto trafił głową w piłkę.

W drugiej części meczu sporo dobrych sytuacji miała Szwajcaria. Najpierw głową próbował zrehabilitować się Zakaria, potem z bliskiej odległości uderzał Zuber po podaniu Vargasa, jednak w tej sytuacji Simon popisał się doskonałym refleksem. Kilka chwil później był jednak bezradny. Dwóch zawodników La Furia Roja nie zdołało wybić piłki, ponieważ źle się ze sobą porozumieli. W efekcie przejął ją Freuler, dograł w stronę środka pola karnego a tam akcję wykończył Shaqiri, zdobywając bramkę na 1:1 plasowanym strzałem.

Niedługo potem Freuler obejrzał czerwoną kartkę. Była to kara całkowicie zasłużona. W tej sytuacji nie istniało bowiem żadne zagrożenie po bramką Simona, a mimo wszystko podopieczny Petkovicia ostro zaatakował Moreno. Piłkarz, który kilka minut wcześniej asystował Shaqiriemu przy golu wykonał groźny wślizg w nogi przeciwnika i został słusznie usunięty z murawy.

Półtorej godziny nie wystarczyło, aby wyłonić pierwszego półfinalistę, mimo że ani jedna, ani druga drużyna nie odpuszczały do samego końca. Do dogrywki Hiszpania przystąpi bez Sarabii, Moraty, Torresa i Koke, za to z Olmo, Moreno, Oyarzabalem i Llorente. Helweci zmienili Embolo, Shaqiriego, Seferovicia i Zubera na Vargasa, Sowa, Gavranovicia oraz Fassnachta.