Poznaliśmy zwycięzcę Tour de Pologne 2023! Wielkie emocje w ostatnim etapie

Poznaliśmy zwycięzcę Tour de Pologne 2023! Wielkie emocje w ostatnim etapie

Matej Mohorič
Matej Mohorič Źródło:Newspix.pl / Karol Słomka/400mm.pl
80. edycja Tour de Pologne oficjalnie dobiegła końca. Po przekroczeniu mety na krakowskich Błoniach przez kolarzy stało się jasne, że triumfatorem tegorocznego prestiżowego polskiego wyścigu został Matej Mohorič! Michał Kwiatkowski zajął trzecie miejsce! W siódmym etapie najlepszy okazał się Belg Tim Merlier.

Tuż przed finałowym siódmym etapem Tour de Pologne 2023 klasyfikacja generalne uległa zmianom. W szóstym etapie zwyciężył Włoch Mattia Cattaneo (Soudal-Quick Step), który okazał się szybszy o 13 sek. od Portugalczyka Joao Almeidy (UAE Team Emirates). Na trzecim miejscu uplasował się Brytyjczyk Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), który do drugiego miejsca stracił zaledwie sekundę. Teraz kolarze przejechali trasę od Zabrza do Krakowa, która wyłoniła najlepszych kolarzy najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Polsce. Warto było to oglądać!

Matej Mohorič zwycięzcą Tour de Pologne 2023!

W szóstym etapie Tour de Pologne 2023 lider kwalifikacji generalnej Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) negatywnie zaskoczył swoich fanów, ponieważ stracił aż 25 sekund do zwycięskiego Włocha, a najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) uplasował się na ósmej lokacie. Mimo tego nie stracił koszulki lidera, jednak identyczny czas osiągnął Joao Almeida. Ostatni etap najważniejszego wyścigu kolarskiego mierzył 167 km. Meta zawodów została ustalona na krakowskich Błoniach, jednak wcześniej kolarze mieli za zadanie przejechać trzy rundy ulicami stolicy województwa małopolskiego.

Po kilkugodzinnym, męczącym wyścigu wszystko stało się już jasne i tym samym dowiedzieliśmy się, że zwycięzcą tegorocznego Tour de Pologne został Matej Mohorič (Bahrain-Victorious)! Na drugim miejscu uplasował się Joao Almeida, a podium zamknął Michał Kwiatkowski, który stracił do lidera 17 sek.!