Polki zdobyły dwa medale w biegu na 400 metrów. Fenomenalny finisz Anny Kiełbasińskiej

Polki zdobyły dwa medale w biegu na 400 metrów. Fenomenalny finisz Anny Kiełbasińskiej

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska
Natalia Kaczmarek i Anna KiełbasińskaŹródło:PAP / Adam Warżawa
Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska wywalczyły srebro i brąz w biegu na 400 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Złoto zdobyła faworytka Femke Bol z Holandii.

Trzeci dzień na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce przebiegł pod znakiem biegu na 400 metrów. Awans do finału wywalczyły trzy z czterech Aniołków Matusińskiego. Z walki o medal w półfinale odpadła Justyna Święty-Ersetic, która finiszowała jako szósta i tym samym zaprzepaściła swoją szansę na obronę wywalczonego przed czterema laty tytułu mistrzowskiego. O medal zatem walczyły Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska, które pewnie wygrały swoje biegi oraz Iga Baumgart-Witan, która awansowała jako „szczęśliwa przegrana”.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Monachium. Srebro i brąz dla Aniołków Matusińskiego

Finał biegu na 400 metrów rozpoczął się w środę 17 sierpnia po godz. 22:02. Złoto zdobyła Femke Bol, która dobiegła na metę z czasem 49.44 s. Holenderka była nie do doścignięcia przez drugą Natalię Kaczmarek, która finiszowała z czasem 49.94 s. Brązowy medal zdobyła Anna Kiełbasińska, która fenomenalnie finiszowała. Polka na kilku ostatnich metrach dogoniła Brytyjkę Victorię Ohuruogu, a tuż przed metą ją wyprzedziła, dzięki czemu mogła cieszyć się z ostatniego miejsca na podium. Trzecia reprezentantka Polski Iga Baumgart-Witan zajęła ostatnie, ósme miejsce dobiegając na metę w czasie 51,28 s.

Karol Zalewski szósty w biegu na 400 m mężczyzn

Wcześniej swój finałowy bieg na 400 metrów mężczyzn ukończył Karol Zalewski, który na metę dobiegł jako szósty z czasem 45,62 s. Złoty medal zgarnął Matthew Hudson Smith, który dobiegł na metę w 44.53 s, srebro zdobył Ricky Petrucciani z czasem 45.03 s, a na ostatnim miejscu podium uplasował się Alex Haydock-Wilson, który finiszował z czasem 45.17 s.