Legia może znacznie zbliżyć się do Ligi Mistrzów. Dziś rewanż z Dinamem

Legia może znacznie zbliżyć się do Ligi Mistrzów. Dziś rewanż z Dinamem

Piłkarze Legii w pierwszym meczu z Dinamem
Piłkarze Legii w pierwszym meczu z Dinamem Źródło:Newspix.pl / Piotr Kucza/ Fotoptyk
Legia Warszawa w pierwszym meczu z Dinamem Zagrzeb wywalczyła cenny remis. To dobry prognostyk przed rewanżem, w którym mistrz Polski stanie przed szansą awansu do czwartej, decydującej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Po losowaniu par trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów wydawało się, że Legia Warszawa ma dużego pecha. Mistrz Polski trafił na Dinamo Zagrzeb, czyli wymagającego i obytego w europejskich pucharach przeciwnika. Pierwszy mecz w Chorwacji zakończył się jednak wynikiem 1:1, co można uznać za sukces podopiecznych Czesława Michniewicza.

Cenny remis i nadzieja

Dinamo wprawdzie przeważało, ale nie potrafiło przekuć tego na sytuacje bramkowe. Wynik spotkania w 59. minucie otworzył Bruno Petkovic, a Legia odpowiedziała ponad 20 minut później za sprawą trafienia Ernesta Muciego. Ta bramka dała zawodnikom i kibicom Legii nadzieję, że przed rewanżem w Warszawie Wojskowi nie stoją na pozycji straconej.

Legia kilka dni po meczu w Zagrzebiu miała zmierzyć się w Ekstraklasie z Zagłębiem Lubin, ale władze ligi na wniosek stołecznego klubu przełożyły mecz na 15 grudnia. Tym samym zawodnicy prowadzeni przez Michniewicza dostali więcej czasu na regenerację i przygotowanie do starcia z Dinamem.

Legia – Dinamo. Gdzie obejrzeć mecz?

Mecz Legia Warszawa – Dinamo Zagrzeb rozpocznie się we wtorek 10 sierpnia o godz. 21. Spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP 2 i w serwisie sport.tvp.pl. Zwycięzca tego starcia zmierzy się w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Crveną zvezdą Belgrad lub Sheriffem Tiraspol.