Wyniki środowych starć w Lidze Mistrzów. Hit gonił hit, były zwroty akcji

Wyniki środowych starć w Lidze Mistrzów. Hit gonił hit, były zwroty akcji

Kylian Mbappe i piłkarze RB Lipsk
Kylian Mbappe i piłkarze RB Lipsk Źródło:Newspix.pl / Icon Sport / FEP
Za nami kolejna porcja meczów Ligi Mistrzów, która zakończyła czwartą kolejkę fazy grupowej tych rozgrywek. I tym razem nie brakło niespodzianek, a kibice obejrzeli sporą liczbę goli – średnio padło ich 3,11 na mecz.

3 listopada zakończyliśmy czwartą serię gier w fazie grupowej Champions League. Fani piłki nożnej na brak emocji nie mogli narzekać, a do boju ruszyły takie zespoły jak Real Madryt, AC Milan, Liverpool, Manchester City czy PSG.

Hity w czwartej kolejce Champions League

Za największy hit spośród wszystkich spotkań uznano starcie The Reds z Atletico Madryt i trzeba przyznać, że oba zespoły nie zawiodły. Lepsi okazali się gospodarze z Anfield, a kluczowe role w zwycięstwie odegrali Trent Alexander-Arnold, Diogo Jota oraz Sadio Mane. W pewnej chwili swojemu byłemu klubowi gola strzelił Luis Suarez, ale ten został anulowany. Gościom nie pomogła też czerwona kartka dla Felipe z 36. minuty.

Dość niespodziewanym wynikiem zakończyło się starcie RB Lipsk z PSG. Niespodziewanym, ponieważ wcześniej niemiecka drużyna radziła sobie bardzo słabo – przegrała nawet z Club Brugge, a Manchester City wbił jej sześć bramek. Tym razem jednak wicemistrzowie naszych zachodnich sąsiadów postawili się mocniejszemu przeciwnikowi i w 92. minucie wywalczyli remis w bohaterski sposób.

Szerzej warto odnotować też zwycięstwo Ajaxu Amsterdam z Borussią Dortmund. Drugi z wymienionych zespołów zapewne poradziłby sobie lepiej gdyby nie gra w osłabieniu przez około godzinę, ze względu na przewinienie Hummelsa. Ostatecznie jednak to Holendrzy zatriumfowali po bramkach z końcówki starcia. Tym samym Ajax przedłużył swoją znakomitą serię i po czterech kolejkach prowadzi w grupie C z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 14:2

Wyniki meczów Ligi Mistrzów z 4 listopada

• AC Milan – FC Porto 1:1 (Mbemba sam. – Diaz)
  • Real Madryt – Szachtar Donieck 2:1 (Benzema x2 – Fernando)
  • Borussia Dortmund – Ajax Amsterdam 1:3 (Reus – Tadić, Haller, Klaassen)
  • Liverpool – Atletico Madryt 2:0 (Jota, Mane)
  • Manchester City – Club Brugge 4:1 (Foden, Mahrez, Sterling, Jesus – Stones sam.)
  • RB Lipsk – PSG 2:2 (Nkunku, Szoboszlai – Wijnaldum x2)
  • Sheriff Tyraspol – Inter Mediolan 1:3 (Traore – Brozobić, Skriniar, Sanchez)
  • Sporting CP – Besiktas 4:0 (Goncalves x2, Paulinho, Sarabia)