Niechlubny rekord Lecha Poznań. Tak źle w Lidze Mistrzów jeszcze nie było

Niechlubny rekord Lecha Poznań. Tak źle w Lidze Mistrzów jeszcze nie było

Joel Pereira
Joel Pereira Źródło: Newspix.pl / PressFocus / NEWSPIX.PL
Mistrzowie Polski przegrali z Karabachem Agdam i odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów. Tym samym piłkarze Lecha Poznań pobili niechlubny rekord polskich zespołów.

Lech Poznań nie sprostał wyzwaniu, jakim było wyeliminowanie Karabachu Agdam, choć po pierwszym spotkaniu poznaniacy byli bliżej awansu. W rewanżowym starciu jednak zostali po prostu rozbici. Przegrali aż 1:5. W drugiej połowie podopieczni Johna van den Broma byli całkowicie bezradni. Rywale z minuty na minutę się rozkręcali, przez co mistrzowie Polski mieli coraz większe problemy. Przyczyny tej dotkliwej porażki w rozmowie z „Wprost” wskazał Bartosz Bosacki.

Koszmarny mecz Lecha Poznań i niechlubny rekord

12 lipca Kolejorz odpadł z walki o Ligę Mistrzów już na pierwszym etapie. Tym samym lechici pobili niechlubny rekord polskich zespołów w eliminacjach do tych elitarnych rozgrywek. Jak poinformował znany statystyk Wojciech Frączek, żaden z wcześniejszych mistrzów Polski nigdy nie odpadł tak wcześnie.

Oczywiście w 2019 roku Piast Gliwice prowadzony przez Waldemara Fornalika również odpadł w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Gliwiczanie przegrali wówczas w dwumeczu z BATE. Drugie spotkanie miało miejsce 17 lipca. Zatem od teraz to Lech Poznań dzierży miano tej najgorszej drużyny.

W historii polskiego futbolu jeszcze tylko Legia Warszawa, której trenerem był Dean Klafurić odpadła w eliminacjach Ligi Mistrzów jeszcze przed sierpniem, a dokładniej 31 lipca 2018 roku. Wojskowi zostali wyeliminowani przez słowacki Spartak Trnawa.

Mistrzowie Polski nadal mają szansę na awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, jednak muszą pokonać aż trzech rywali. W pierwszym dwumeczu zmierzą się ze Slovanem Bratysława lub Dinamo Batumi.