MŚ 2014: Kolumbia niewielkim nakładem sił ograła Grecję

Reprezentacja Kolumbii (fot. Qi Heng / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W pierwszym meczu grupy C podczas brazylijskich mistrzostw świata Kolumbia pokonała Grecję 3:0. Gole dla zespołu z Ameryki Południowej zdobyli Armero, Gutierrez oraz Rodriguez. Najlepszą okazję dla Greków zmarnował Gekas, który uderzył w poprzeczkę.
Mecz lepiej rozpoczęli Kolumbijczycy, którzy wręcz rzucili się na rywali. Ta taktyka przyniosła skutek już w 5. minucie meczu. Po akcji prawą stroną boiska Cuadrado zagrał pod bramkę, Grecy przysnęli, a Armero uderzył przy lewym słupku.

Kolumbijczycy wyszli na prowadzenie i... odpuścili Grekom, którzy momentami nawet kontrolowali sytuację na boisku. Mistrzom Europy sprzed dekady brakowało jednak precyzji lub szczęścia - przykładowo w 45. minucie, kiedy świetny strzał Kone sparował golkiper Kolumbii.

Po zmianie stron Kolumbijczycy znowu przycisnęli na chwilę - i znowu taka taktyka przyniosła skutek. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z Kolumbijczyków przedłużył zagranie, a Gutierrez z bliska wpakował piłkę do bramki.

Grecy mogli odpowiedzieć pięć minut później - po świetnym zgraniu Torosidisa Gekas dosłownie z kilku metrów uderzył jednak głową w poprzeczkę.

W miarę upływających minut Grecy nie potrafili strzelić gola kontaktowego. Ich rywale dopełnili za to dzieła w doliczonym czasie gry. Zuniga wpadł w pole karne po szybkim wznowieniu gry, Cuadrado trącił piłkę do Rodrigueza, ten uderzył po ziemi do bramki i ustalił wynik spotkania. Końcowy rezultat może być jednak mylący - zawodnicy z Ameryki Południowej nie mieli przytłaczającej przewagi.