Bayern w 10 rozgromił VfB. Lewandowski z klasycznym hat trickiem, może pobić rekord „Der Bombera”

Bayern w 10 rozgromił VfB. Lewandowski z klasycznym hat trickiem, może pobić rekord „Der Bombera”

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło: Newspix.pl / EXPA/ Pressesports/ Sebastien Boue
Bayern Monachium udowodnił w sobotę, że nie potrzebuje 11 zawodników, by wygrywać. Bawarczycy pokonali VfB 4:0, wszystkie bramki padły w pierwszej połowie (Bayern grał w osłabieniu od 12. minuty), a trzy z nich zdobył Robert Lewandowski.

Sobotni mecz Bayernu Monachium z VfB Stuttgart rozpoczął się fatalnie dla Bawarczyków, grających u siebie. W 12. minucie spotkania czerwoną kartkę dostał Alphonso Davies. Bayernowi przyszło grać więc w osłabieniu, jednak to nie zatrzymało zespołu z Monachium.

W 18. minucie pierwszą bramkę w meczu zdobył Robert Lewandowski, a zaledwie cztery minuty później bramkarz Stuttgartu musiał znowu wyciągać piłkę z siatki. Strzelcem został Gnabry, a od tego momentu spotkanie całkowicie zdominował Bayern, jakby zapominając, że na boisku ma o jednego zawodnika mniej.

Bayern Monachium – VfB Stuttgart. Robert Lewandowski z klasycznym hat trickiem

Minutę później było już 3:0 dla Bayernu, a na listę strzelców po raz kolejny zapisał się , tym razem zdobywając bramkę głową. Polski napastnik na tym nie poprzestał, jeszcze przed końcem pierwszej połowy strzelił trzecią bramkę, kompletując klasycznego hat tricka. Stało się to w 39. minucie meczu. Dla Polaka była to 35. bramka w Bundeslidze w tym sezonie.

Wynik meczu nie uległ zmianie po drugiej połowie, Bayern pokonał VfB 4:0.

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera?

Po 26. kolejce Bundesligi sezonu 2020/2021 Robert Lewandowski ma na koncie 35 bramek. To oznacza jedno: Polak ma jeszcze 8 spotkań (w Bundeslidze rozgrywa się 34 mecze w sezonie), by pobić rekord Gerda Muellera. Legendarny napastnik, nazywany „Der Bomber” zdobył w Bundeslidze w sezonie 1971/1972 aż 40 bramek.

Teraz jego rekord jest poważnie zagrożony, bo Lewandowskiemu brakuje zaledwie pięciu goli, by zrównać się z Muellerem, a sześciu, by pobić jego rekord.