Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Czeka go operacja

Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Czeka go operacja

Kamil Piątkowski
Kamil Piątkowski Źródło: Newspix.pl / EXPA
Kamil Piątkowski pechowo zaczął kolejny sezon w Admiral Bundeslidze. Piłkarz RB Salzburg doznał kontuzji kostki. Reprezentanta Polski czeka operacja i kilkumiesięczna przerwa w grze.

Red Bull Salzburg, w którym na co dzień występuje Kamil Piątkowski, wygrał 8:0 w Pucharze ÖFB przeciwko drużynie ze styryjskiej dywizji regionalnej Kalsdorf. Salzburg bardzo dobrze rozpoczął sezon w Admiral Bundesliga. Podopieczni trenera Matthiasa Jaissle wygrali osiem meczów, tracąc przy tym zaledwie cztery bramki.

Kontuzja Kamila Piątkowskiego - co się stało?

Podczas pucharowego spotkania z FC Kalsdorf Kamil Piątkowski doznał poważnej kontuzji. Piłkarz ma złamaną kostkę. Tuż po przerwie, w 57. minucie 21-latek został zmieniony przez Bryana Okoha. Klub poinformował w oficjalnym komunikacie, że środkowy obrońca będzie operowany w ciągu najbliższych kilku dni. Przerwa w grze ma potrwać około trzech miesięcy.

Kontuzja Dawida Kownackiego

Pechowy początek sezonu ma także inny polski reprezentant - Dawid Kownacki. Zawodnik zerwał podczas treningu więzadła krzyżowe w prawym kolanie i czeka go z pewnością operacja i wielomiesięczna przerwa od gry. Z podobną kontuzją Polak zmagał się już w lutym 2020 roku. Wtedy również na dłużej wypadł ze składu. W samy sezonie 20/21 Kownacki miał pięć miesięcznych i krótszych przerw od gry.