El. LE: Piłkarz Legii trafiony kamieniem w głowę. Sędzia przerwał mecz!

El. LE: Piłkarz Legii trafiony kamieniem w głowę. Sędzia przerwał mecz!

Ondrej Duda (FOT. PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Przy prowadzeniu 2:1 Legii Warszawa z FK Kukesi w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy Ondrej Duda został trafiony kamieniem lub zapalniczką w głowę. Sędzia przerwał mecz, a gospodarze prawdopodobnie zostaną ukarani walkowerem.
Spotkanie w Tiranie od początku było wyjątkowo dziwne - z powodu usterki po stronie albańskiego producenta sygnału kibice zarówno gospodarzy, jak i w Polsce nie obejrzeli pierwszej połowy.

W niej jedyną bramkę zdobył niezawodny na początku sezonu Nikolić. Węgier został obsłużony prostopadłym podaniem przez Guilherme, wpadł w pole karne i pomimo asysty obrońcy i interwencji golkipera zdołał uderzyć - płasko, po ziemi, tuż przy dalszym słupku.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Zawodnicy FK Kukesi grali ostro, zdecydowanie i ta taktyka przyniosła im bramkę na 1:1. W 49. minucie po rzucie rożnym Legioniści odpuścili krycie, a Kuciak za późno opuścił linię bramkową i nie zdążył jej przejąć. Do piłki jako pierwszy dopadł Moreira i głową skierował ją do siatki.

TAK RELACJONOWALIŚMY

Odpowiedź Legii przyszła błyskawicznie - już dwie minuty później. Brzyski dośrodkował z rzutu wolnego, a gospodarze wybili piłkę. Futbolówka szybko trafiła z powrotem do Brzyskiego, który z woleja wstrzelił ją pod bramkę prosto pod nogi Pazdana. Były stoper Jagiellonii skiksował, a piłka ostatecznie trafiła do Rzeźniczaka. Kapitan "Wojskowych" przymierzył na dalszy słupek - piłka odbiła się od niego i wpadła do siatki.

Przerwany mecz

Legioniści skupili się w narożniku boiska, aby cieszyć się z gola, kiedy w ich stronę posypały się różne przedmioty. Wtedy w głowę trafiony został zapalniczką lub kamieniem Duda. Słowak potrzebował pomocy medycznej i opuścił boisko na noszach, sędzia przerwał mecz, a piłkarze zeszli do szatni.

Po długiej przerwie delegat UEFA podjął decyzję - mecz został przerwany. Legionistom najprawdopodobniej zostanie przyznany walkower.