Piątek bez błysku, ale Hertha i tak wygrywa. Zespół Bednarka ograł drużynę Klicha

Piątek bez błysku, ale Hertha i tak wygrywa. Zespół Bednarka ograł drużynę Klicha

Krzysztof Piątek w meczu z Eintrachtem Frankfurt
Krzysztof Piątek w meczu z Eintrachtem Frankfurt Źródło:Newspix.pl / EXPA
Po przerwie na mecze eliminacji mistrzostw świata wróciły rozgrywki ligowe, a w sobotę 16 października w akcji oglądaliśmy kilku reprezentantów. Powody do zadowolenia ma Krzysztof Piątek, którego Hertha Berlin wygrała z Eintrachtem Frankfurt. Ze słabszej strony pokazało się za to Brighton, w barwach którego występuje Jakub Moder.

Reprezentacja Polski wygrała oba październikowe spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata, pokonując kolejno San Marino i Albanię. Zgrupowanie dobiegło końca, a Biało-Czerwoni wrócili już do swoich klubów i zmagań ligowych. W sobotę 16 października kilku z nich mogliśmy oglądać w akcji.

Niespodzianka w meczu Brighton

Szansę w meczu Brighton z Norwich City otrzymał Jakub Moder, który rozegrał 84 minuty. Zespół Polaka zdecydowanie przeważał w starciu z Kanarkami, ale częstsze posiadanie piłki nie miało przełożenia na bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i podziałem punktów. Taki rezultat jest rozczarowujący dla Brighton, ponieważ Norwich jest obecnie najsłabszą drużyną ligi, która zamyka stawkę z zaledwie dwoma punktami na koncie.

Więcej powodów do zadowolenia ma Jan Bednarek, którego Southampton pokonało Leeds United. Stoper naszej reprezentacji zagrał w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty. W podstawowym składzie wybiegł także Mateusz Klich, którego trener Leeds zmienił w 77. minucie. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Armando Broja, którego mogliśmy oglądać w ostatnim meczu Polski z Albanią.

Trzy punkty zainkasowała również Hertha Berlin, która pokonała 2:1 Eintracht Frankfurt. Do 61. minuty na murawie oglądaliśmy Krzysztofa Piątka, jednak snajper reprezentacji Polski nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Bramki dla ekipy z Berlina zdobywali Marco Richter i Jurgen Ekkelenkamp, który wchodził z ławki rezerwowych za Piątka.