Jagiellonii Białystok przydałoby się wygrać. Może uda się z Wisłą Kraków

Jagiellonii Białystok przydałoby się wygrać. Może uda się z Wisłą Kraków

Piłkarze Jagielloni Białystok
Piłkarze Jagielloni Białystok Źródło:Newspix.pl / CYFRASPORT
15. kolejka PKO BP Ekstraklasy będzie dla Jagiellonii Białystok kolejną okazją do zgarnięcia trzeci punktów. Poprzednie cztery były konsekwentnie przez nią marnowane. Wisła Kraków natomiast wygrała ostatnio derby Krakowa, ale to nie jest wcale wyznacznik dobrej formy.

15. kolejka PKO BP Ekstraklasy stoi dla Jagiellonii Białystok pod znakiem poszukiwania zwycięstwa. Cztery ostatnie spotkania Jagi to trzy remisy i porażka. Przegrana drużyny z Białegostoku nastąpiła w meczu z Pogonią Szczecin i wyniosła wynik 1:4. Dwa z trzech remisów były za to zdobyte rzutem na taśmę z odrobiną szczęścia i przebłysku dobrej gry.

W meczu z Piastem Gliwice Jaga strzeliła gola wyrównującego w 98. minucie. Przeciwnicy później wnosili skargę o to, że gol został zaliczony nieprawidłowo, ponieważ piłka była dośrodkowywana w pole karne zza linii brakowej boiska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. W ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną Jagiellonia znowu ratowała się w doliczonym czasie gry, bo gola na 2:2 zdobył Jesus Imaz, który teraz notabene jest kontuzjowany i nie pomoże w meczu z Wisła Kraków.

Ekstraklasa. Wisła Kraków chce podtrzymać dobrą passę

Wisła Kraków ma za sobą dwa oficjalne mecze bez porażki. W 1/16 Pucharu Polski Biała Gwiazda pokonała GKS Tychy, a następnie z rozpędu wygrała derby Krakowa. Strzelcem jedynej bramki w tym ważnym dla Krakowian pojedynku zdobył Yaw Yeboah. Wisła ma pewnie nadzieje, że derby będą punktem zwrotnym W poprzedzających je sześciu meczach, aż pięć razy podopieczni Adriana Guli przegrywali, także pole do poprawy jest dosyć obszerne.

Gdzie i kiedy oglądać spotkanie Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków?

Jagiellonia Białystok zagra z Wisłą Kraków w sobotę 20 listopada o godzinie 15. Mecz będzie można oglądać na Canal+ Sport.

Wielka wygrana Rafała Gikiewicza. „Stary dziad i ograł Bayern”