Jakub Moder z debiutancką bramką na angielskich boiskach. Idealnie wykończył akcję

Jakub Moder z debiutancką bramką na angielskich boiskach. Idealnie wykończył akcję

Jakub Moder
Jakub ModerŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Jakub Moder wyszedł w pierwszym składzie na mecz 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Bardzo szybko wpisał się na listę strzelców. Była to premierowa bramka polaka w jego klubie.

Jakub Moder jest zawodnikiem Brighton od października 2020 roku. Na stałe trenuje w angielskim klubie od nowego roku, kiedy to Mewy po paru miesiącach zabrały Polaka z wypożyczenia w Lechu Poznań Polak Na swoją premierową bramkę w pierwszej drużynie nie czekał nawet roku.

Spokój Jakuba Modera

Mecz z Cardiff był rozgrywany w ramach 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Jakub Moder przy swojej akcji bramkowej wykazał się nie lada spokojem. Polak zdobył gola otwierającego wynik spotkania już w 9. minucie. Reprezentant Biało-Czerwonych świetnie zachował się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Mimo że miał dwóch zawodników „na plecach” i paręnaście metrów do przebiegnięcia, zdołał oddać na koniec precyzyjny strzał w pełnym pędzie. Kopnięta piłka przeleciała między nogami golkipera i wpadła do siatki.

Warte odnotowania jest również wybitne, wizjonerskie podanie Enocka Mwepu, który znalazł wybiegającego Modera i na centymetry podał przez dwie linie formacyjne do nogi Polaka. Brighton wygrało ostatecznie swoje spotkanie 2:0. Autorem drugiej bramki był Andi Zeqiri. Jakub Moder rozegrał w tym meczu pełne 90 minut.