Fatalne otwarcie reprezentacji Polski. Zobacz błąd Polaków na wagę gola

Fatalne otwarcie reprezentacji Polski. Zobacz błąd Polaków na wagę gola

Gernot Trauner
Gernot Trauner Źródło:PAP/EPA / Abedin Taherkenareh
Gernot Trauner otworzył wynik meczu Polska – Austria. Już w 9. minucie Austriak wykorzystał błąd w ustawieniu Pawła Dawidowicza.

Warto wspomnieć, że w oficjalnym meczu Polacy po raz ostatni przegrali z Austriakami w 1994 roku. Od tego czasu nie było przypadku, w którym austriacki zespół byłby lepszy od Polski, ta seria z pewnością budzi spory szacunek. Co ciekawe, na mistrzostwach Europy Polska i Austria spotkały się w 2008 roku. Wówczas Austriacy byli gospodarzami turnieju, razem ze Szwajcarami. W bezpośrednim pojedynku skończyło się na remisie 1:1.

Fatalne otwarcie Polaków. Gernot Trauner i jego trafienie

Gernot Trauner to obrońca, który na co dzień występuje w barwach Feyenoordu Rotterdam. Piłkarz, który ma 32 lata wykorzystał gapiostwo polskiego bloku defensywnego. Konkretniej Pawła Dawidowicza, który został wystawiony przez Michała Probierza zamiast Bartosza Salamona.

Dawidowicz był kontuzjowany tuż przed Euro. Niestety, przy jednej z pierwszej akcji spotkania, w 9. minucie spotkania, przysnął w ustawieniu w polu karnym.

Euro 2024: Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu na ME

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Probierza trafiła do mocno wymagającej grupy podczas niemieckiego turnieju. Oprócz Austrii, drużyna narodowa rywalizuje z Holendrami (porażka 1:2 na inaugurację) oraz wicemistrzami świata, Francuzami.

Biało-Czerwoni po raz piąty z rzędu grają na mistrzostwach Europy. Co ciekawe, w dziejach piłkarskiej reprezentacji odkąd Polacy zakwalifikowali się na turniej rangi Euro, tak… nieprzerwanie meldują się w turniejach. Zaczęło się w 2008 roku, następnie 2012 (gospodarz razem z Ukrainą), 2016 (ćwierćfinał we francuskich zmaganiach) oraz ostatnia okazja, 2020 – choć rozegrana w 2021 roku – ze względu na pandemię COVID-19.

Ostatni mecz grupowy Polacy zagrają z Francuzami już 25 czerwca, czyli w najbliższy wtorek. Na stadionie w Dortmundzie pojedynek rozpocznie się o godzinie 18:00.

Były reprezentant Polski prosto z Austrii. „Lewandowski przy Cristiano to młody chłopak”

Źródło: X / @1908nl