Pech Wojciecha Szczęsnego, Juventus wydał komunikat ws. kontuzji. Wiadomo, czy zdąży na kadrę

Pech Wojciecha Szczęsnego, Juventus wydał komunikat ws. kontuzji. Wiadomo, czy zdąży na kadrę

Wojciech Szczęsny, bramkarz Juventusu
Wojciech Szczęsny, bramkarz Juventusu Źródło:Shutterstock / Ettore Griffoni
Niepokojące wieści docierają do nas z Włoch. Na oficjalnym profilu Juventus pojawił się komunikat, w którym czytamy o kontuzji doznanej przez Wojciecha Szczęsnego. Co z jego udziałem we wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski?

Sezon Seria A jeszcze się nie rozpoczął, a Juventus już ma problemy. Bynajmniej jednak nie chodzi o wysoko przegrany mecz, lecz kontuzję, której doznał jeden z najważniejszych piłkarzy Starej Damy, a także reprezentant Polski. Na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawił się komunikat dotyczący urazu Wojciecha Szczęsnego, a także tego, ile będzie musiał pauzować w związku z kłopotami zdrowotnymi.

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji w meczu Juventus – Atletico Madryt

Spotkanie z Atletico Madryt wyjątkowo nie układało się podopiecznym Massimiliano Allegriego, ponieważ już po pierwszej połowie przegrywali 0:2, a mogli jeszcze wyżej. Już w 10. minucie spotkania do siatki trafił Alvaro Morata, podobnie jak tuż przed gwizdkiem na przerwę. W międzyczasie zaś rzut karny zmarnował Joao Felix.

Jakby tych kłopotów było mało, okazuje się, że w przerwie meczu uraz zgłosił Wojciech Szczęsny, którego w drugiej połowie zastąpił Mattia Perin. Początkowo nie wiadomo było, co dolega reprezentantowi Polski, aczkolwiek teraz sam Juventus rzucił na tę kwestię sporo światła. Klub z Turynu opublikował bowiem oświadczenie, w którym odniósł się do stanu zdrowia bramkarza.

Komunikat Juventusu w sprawie kontuzji Wojciecha Szczęsnego

„W związku z dyskomfortem odczuwanym przez Wojciecha Szczęsnego pod koniec pierwszej połowy meczu z Atletico, dziś rano przeszedł on badania radiologiczne w centrum medycznym Juventusu. Wykazały one, że cierpi on na niewielkie uszkodzenie mięśnia przywodziciela w lewym udzie. Ze względu na to zawodnik ten będzie musiał pauzować przez około 20 dni” – głosi komunikat Starej Damy.

Oznacza to mniej więcej tyle, że golkiper niemal na pewno ominie dwa pierwsze kolejki w Serie A. Natomiast jego przyjazd na wrześniowe zgrupowanie l nie powinien być zagrożony.