Kibice FC Barcelony oszaleli na punkcie tej dwójki. Duet na miarę Lewandowski – Mueller

Kibice FC Barcelony oszaleli na punkcie tej dwójki. Duet na miarę Lewandowski – Mueller

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:PAP/EPA / Alejandro Garcia
Starcie FC Barcelony z UNAM Pumas w Pucharze Gampera był ostatnim meczem Dumy Katalonii przed inauguracją nowego sezonu La Ligi. Show skradli Pedri i Lewandowski, których współpraca już ekscytuje fanów Barcelony — czytamy w hiszpańskich mediach.

W niedzielę 7 sierpnia FC Barcelona zmierzyła się z meksykańskim klubem UNAM Pumas w Pucharze Gampera. Mecz o to trofeum odbywa się od 1966 roku przed rozpoczęciem sezonu, a jego pomysłodawcą był były prezydent Dumy Katalonii Enric Llaudet. Nazwa pucharu jest oddaniem hołdu byłemu zawodnikowi i prezydentowi Blaugrany – Joanowi Gamperowi.

Katalończycy pokonali Meksykanów aż 6:0 w meczu o 57. trofeum Joana Gampera. To był pierwszy mecz Roberta Lewandowskiego na Camp Nou i Polak od razu zdobył debiutancką bramkę w barwach Blaugrany. W tym efektownym zwycięstwie kibice i eksperci dopatrzyli się „ekscytującego połączenia”. „Katalończycy już zacierają ręce... i oczy!” – pisze „Marca”

Puchar Gampera. Połączenie Lewandowskiego z Pedrim

Zdaniem dziennikarzy „Catalunya Radio” Pedri i Lewandowski stali się głównymi bohaterami wieczoru. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił kapitan Biało-Czerwonych w 3. minucie spotkania, a piękną asystą przy tym trafieniu popisał się hiszpański pomocnik.

Półtorej minuty później ci sami piłkarze zamienili się rolami. Polak zagrał prostopadłą piłkę w polu karnym do Hiszpana, a ten z zimną krwią pokonał bramkarza rywali z najbliższej odległości.

Ale to jeszcze nie był koniec show, które ci piłkarze zaserwowali swoim kibicom. Przy wyniku 3:0 dla FC Barcelony w 18. minucie pierwszej połowy Robert Lewandowski z pierwszej piłki zagrał piętą do wbiegającego w szesnastkę UNAM Pedriego, który po przedryblowaniu obrońcy pokonał bramkarza sinym strzałem w długi róg bramki. „Połączenie Pedri – Lewandowski już sprawia, że Camp Nou marzy” – napisała po meczu „Marca”.

Pokaz umiejętności i talentu tych dwóch piłkarzy wprawił w ekstazę kibiców Dumy Katalonii, którzy już nie mogą się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu La Ligi, gdzie w najbliższą sobotę ich zespół zmierzy się z Rayo Vallecano.

Duet Lewandowski-Mueller

Eksperci i kibice wierzą, że Robert Lewandowski może stworzyć z Pedrim taki sam duet, jak z Thomasem Muellerem w Bayernie Monachium. Ci piłkarze rozumieli się bez słów, co zaowocowało pobiciem rekordu Bundesligi w 2016 roku, kiedy zdobyli razem aż 36 goli w pierwszych 21 kolejkach. Napastnicy pobili osiągnięcie piłkarzy Gerda Muellera i Uliego Hoenessa z sezonu 1972/73 o jedną bramkę, wówczas Mueller strzelił 23 gole, a Hoeness 12.