Euro 2020. Po dogrywce Włochy meldują się w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Euro 2020. Po dogrywce Włochy meldują się w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Włochy   Austria
2 1
Manuel Locatelli
Manuel Locatelli Źródło:Newspix.pl / Zuma / Alfredo Falcone
26 czerwca w 1/8 finału Euro 2020 mierzyły się ze sobą Włochy oraz Austria. Zespół Italii był najbardziej efektowną drużyną fazy grupowej, ale w tym spotkaniu nie tego nie potwierdzili. Squadra Azzura zameldowała się w ćwierćfinale, lecz pokonała rywali dopiero w dogrywce.

Italia miała mnóstwo problemów w spotkaniu z Austrią. Przez półtorej godziny zespół Roberto Manciniego bił głową w mur, a nie mogli go skruszyć nawet tacy wirtuozi jak Immobile, Verratti, Insigne czy Barella. Pierwszy z wymienionych miał zdecydowanie najlepszą okazję do zdobycia gola, gdy zza pola karnego uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, choć emocji nie brakowało do samego końca starcia. Squadra Azzura wyszła na prowadzenie 2:0, by następnie stracić gola na 2:1. W końcu jednak Włosi mogą cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju.

Poniżej przedstawiamy relację tekstową z tego spotkania.

23:35
Ależ to był emocjonujący mecz! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dobranoc.
 120. min.
KONIEC MECZU! Włochy meldują się w ćwierćfinale po wygranej 2:1 z Austrią w dogrywce!
 120. min.
Dragović ukarany żółtą kartką.
 120. min.
Hinteregger wyczekał Chiesę. Nie ma mowy o karnym.
 120. min.
Chiesa przelobował Bachmanna, ale Trimmel go asekurował. Nie ma gola!
 119. min.
Gregoritsch strzelał z powietrza. Zbyt lekko, zbyt niecelnie.
 118. min.
Belotti stracił piłkę pod przeciwnym polem karnym, gdzie chciał grać na czas.
 117. min.
Dużo walki w środku pola w ostatnich minutach.
 115. min.
Jakim cudem Kalajdzić to zmieścił?! Dośrodkowanie na krótki słupek, napastnik pochylił się i głową strzelił pomiędzy kilkoma przeciwnikami i bramkarzem. Austriacy jeszcze walczą!
 115. min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!
 114. min.
Ilsanker oraz Trimmel na boisku. Zeszli Laimer i Lainer.
 114. min.
Strzał Schauba został zablokowany przez Spinazzolę.
 112. min.
Belotti prosto w mur z rzutu wolnego.
 111. min.
Niesamowitą sytuację zmarnował Sabitzer! Najpierw skiksował, stojąc w centrum pola karnego. Dobitka poszybowała wysoko w trybuny.
 110. min.
Była okazja dla Włochów, by strzelić na 3:0, Pessina jednak nie potrafił dograć piłki do napastnika.
 110. min.
Di Lorenzo przedryblował kilku przeciwników, ale jego strzał był niecelny. Szkoda, piękny był jego rajd.
 109. min.
Kalajdzić zatańczył w polu karnym, choć został wypchnięty.
 108. min.
Cristante zmienia Insigne.
 106. min.
Groźny strzał Schauba chwilę po rozpoczęciu drugiej części dogrywki. Donnarumma wciąż popisuje się refleksem.
 106. min.
GRAMY!
 106. min.
Schlager i Grillitsch schodzą, za nich Schaub i Gregoritsch.
 105. min.
Koniec pierwszej części dogrywki.
 105. min.
Obrońcy nie zdołali wybić piłki spod nóg Acerbiego, przechwycił ją Pessina i pokonał bramkarza płaskim strzałem.
 105. min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!!!
 104. min.
Bardzo groźnie Insigne, a jednak Bachmann interweniował!
 103. min.
Belotti faulowany, Hinteregger popełnił przewinienie. Musiał przerwać akcję, bo Włosi mieli kontrę trzech na dwóch.
 102. min.
Głęboko cofnęli się Włosi. Alaba centrował w kierunku Kalajdzicia, nic z tego nie wyszło.
 100. min.
Austriacy są koszmarnie zmęczeni. Po wymianie kilku podań jeden z ofensywnych graczy nie miał sił, by ruszyć do prostopadłego podania.
 98. min.
Pessina chciał dograć Chiesie na prawej flance, obrońca był na posterunku. Czy Austriakom starczy sił, by odpowiedzieć na gola sprzed 3 minut?
 97. min.
Kalajdzić wszedł za Arnautovicia.
 95. min.
Federico Chiesa miał problem z opanowaniem piłki, ale nikt go nie krył. Po chwili przełożył futbolówkę na lewą nogę i nie dał szans Bachmannowi uderzeniem z powietrza. Kapitalne zachowanie napastnika i wcześniej doskonałe podanie od Spinazzoli!
 95. min.
GOOOOOOOOOOOOOOL!!!
 94. min.
Strzał Chiesy z ostrego kąta wylądował wprost w rękach Bachmanna.
 92. min.
Alaba z rzutu wolnego w pole karne Włochów. Był faul w ofensywie.
 91. min
Gramy dalej!
 90+6. min.
Koniec drugiej połowy! Widzimy się za kilka minut na pierwszej połowie dogrywki!
 90+5. min.
Nie ma nawet strzału na bramkę Bachmanna. Laimer wybił piłkę.
 90+5. min.
Rzut wolny dla Italii tuż sprzed pola karnego. Ostatnia minuta drugiej połowy!
 90+4. min.
Włosi w ataku pozycyjnym, zostały dwie minuty, widać, że im się spieszy.
 90+2. min.
Alaba nie zdążył do podania Sabitzera.
 90. min.
Druga połowa potrwa jeszcze pięć minut!
 90. min.
Baumgartner zszedł z boiska. Za niego Schopf.
 89. min.
Jorginho nie chciał przerwać gry, mimo iż Baumgartner leżał na murawie. Skrzydłowego łapią skurcze. Przy takiej intensywności, na jakiej grają Austriacy, to nic dziwnego.
 89. min.
Dośrodkowanie Locatellego zupełnie do nikogo.
 88. min.
Insigne prostopadle do Belottiego, centra napastnika została wybita.
 87. min.
Bezsensowne górne podanie Sabitzera do Schlagera. Był tam Acerbi.
 86. min.
Alaba skorzystał na błędzie Di Lorenzo, choć nie miał komu później podać.
 85. min.
Chiesa i Belotti na boisku. Zeszli Berardi oraz Immobile.
 84. min.
Spinazzola wreszcie miał trochę miejsca. Berardi złożył się do strzału nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.
 83. min.
Berardi miękko w pole karne, kolejne wybicie obrońców.
 81. min.
Krótko rozegrany korner, nie było jednak żadnego zagrożenia.
 80. min.
Ależ przyspieszyli piłkarze Franco Fody! Arnautović, Baumgartner, Laimer i... Nie było nawet strzału! Będzie rzut rożny po interwencji włoskiego stopera.
 80. min.
Immobile nie miał komu podać piłki w kontrze, którą próbował wyprowadzić. Od kilku minut Włosi wyglądają tragicznie.
 78. min.
Chwila spokoju w bardzo chaotycznej drugiej połowie. Włosi będą rozgrywać od obrony.
 76. min.
Jest spalony!
 75. min.
Anthony Taylor przy ekranie...
 75. min.
Lainer padł w polu karnym, ale zamiast jedenastki, będzie spalony. Hinteregger był na spalonym, kiedy zgrywał futbolówkę. Sytuacja jest jeszcze sprawdzana przez VAR.
 74. min.
Sabitzer wycięty w środku pola. Alaba szykuje się do dośrodkowania.
 73. min.
Immobile wypuścił Insigne lewą stronę. Co chciał zrobić skrzydłowy? Dośrodkować? Uderzać?
 73. min.
Locatelli obrócił się rywalem na plecach, lecz jego strzał był zbyt lekki, a przede wszystkim niecelny.
 72. min.
Berardi nie opanował piłki po przerzucie na prawe skrzydło.
 70. min.
Bachmann uprzedził Immobile po kolejnym górnym podaniu w kierunku napastnika.
 69. min.
Dwie zmiany w drużynie włoskiej. Locatelli zmienił Verrattiego, a Pessina Barellę.
 68. min.
Austriacy próbują wykorzystać chaos w obronie Włochów. Sabitzer fatalnie skiksował.
 67. min.
Jednak spalony. Nie ma bramki!
 65. min.
David Alaba uderzał głową, Arnautović trafił w poprzeczkę i piłka wpadła do siatki! Czy napastnik nie był na spalonym?
 65. min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!
 65. min.
Za daleko Berardi wypuścił sobie piłkę. Insigne na murawie, arbiter każe grać dalej.
 64. min.
Za mocne podanie od Insigne w kierunku Immobile.
 63. min.
Arnautović prosto do Donnarummę. Napastnik nie trafił czysto w piłkę.
 62. min.
Sabitzer próbuje z dystansu. Był rykoszet od nogi Bonucciego. Donnarumma miał wszystko pod kontrolą, choć będzie rzut rożny.
 60. min.
Barella próbował indywidualnego rajdu. Wpadł w szesnastkę z prawej strony, choć Grillitsch pilnował go do samego końca akcji.
 58. min.
Przebojowa akcja Laimera prawą flanką, aczkolwiek centrę posłał zupełnie do nikogo. A już nabiegał Sabitzer...
 57. min.
Hinteregger zablokował Berardiego.
 56. min.
Znakomita piłka prostopadła Verrattiego do Insigne, płaska centra w pole karne, ale David Alaba doskonale się ustawił!
 55. min.
Jeszcze jedna próba Spinazzoli zablokowana. Znów Dragović był tam, gdzie być powinien. Doskonały występ stopera.
 54. min.
Doskonała akcja kombinacyjna Austriaków zakończyła się faulem Baumgartnera na Di Lorenzo po złym przyjęciu napastnika.
 52. min.
Niecelny strzał Alaby.
 50. min.
Faul na Baumgartnerze tuż przed polem karnym! Będzie doskonała okazja do strzału z rzutu wolnego
 49. min.
Arnautović zakręcił Bonuccim w polu karnym Włochów, ale jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.
 48. min.
Doskonała interwencja Dragovicia. Wybił futbolówkę spod nosa włoskiego napastnika.
 47. min.
Niecelne długie podanie w kierunku Immobile.
 46. min.
Rozpoczynamy drugą połowę!
 45+1. min.
Koniec pierwszej połowy! Włosi remisują 0:0 z Austrią, mimo wyraźnej dominacji.
 45+1. min.
Acerbi nie zdołał oddać strzału po dośrodkowaniu.
 45. min.
Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy. Będzie rzut wolny dla Włochów z okolic 25. metra.
 45. min.
Italia bardzo chce strzelić gola jeszcze przed przerwą. Obrońcy ich rywali grają jednak bardzo kompaktowo, w ogóle nie dają miejsca na rozegranie akcji.
 43. min.
Spinazzola strzelił delikatnie w kierunku bramki. Był rzut rożny, który nie przyniósł żadnego zagrożenia.
 42. min.
Schlager czysto zatrzymuje Insigne. Włosi od dłuższego czasu nie mogą się przebić w pole karne Austriaków.
 40. min.
Włosi znów zamknęli Austriaków w zamku hokejowym, ale nie potrafili sforsować jego murów. Strata Spinazzoli na lewej flance.
 38. min.
Arnatuović uruchamia kontrę dla Austriaków. Laimer jednak nie przebił się prawą flanką. Będzie tylko aut.
 36. min.
Donnarumma bez problemu wyłapał centrę Schlagera.
 34. min.
Rzut wolny dla Austriaków po faulu Verrattiego. Będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne Włochów.
 33. min.
ALEŻ STRZAŁ IMMOBILE! Piękne uderzenie napastnika Lazio zza pola karnego wylądował na spojeniu bramki Bachmanna. Bramkarz nie miałby szans do tego doskoczyć!
 32. min.
Schlager nie dogadał się z Arnautoviciem i Austriacy zaliczyli kolejną stratę, mimo długiego rozgrywania futbolówki.
 29. min.
Niecelne dośrodkowanie Insigne, za chwilę Verratti niecelnie podawał do napastników.
 28. min.
Fatalna strata Di Lorenzo. Podanie prosto w aut.
 27. min.
Austriacy szli w kontrze trzech na trzech, ale podanie Laimera do Arnautovicia wyszło mu fatalnie.
 26. min.
Nie ma strzału Włochów po rzucie rożnym. Wybicie i Squadra Azzura znów buduje atak pozycyjny.
 25. min.
Gdyby Immobile lepiej przyjął piłkę, wyszedłby sam na sam z Bachmannem. Alaba zdążył jednak wrócić i wybić mu piłkę spod nóg.
 23. min.
Barella dał się zaskoczyć przed polem karnym, ale Włosi jak zwykle szybko odzyskali piłkę.
 21. min.
Laimer na posterunku, zatrzymał Spinazzolę.
 19. min.
Kontra podopiecznych Franco Fody! Arnautović chciał lobować Donnarummę, ale przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
 18. min.
Trwa oblężenie austriackiego pola karnego. Włosi próbują strzelać z dystansu, obrońcy blokują kilka razy z rzędu.
 17. min.
Świetna interwencja Bachmanna nogą! Mogło być 1:0 po strale Barelli!
 16. min.
Kilkanaście podań wymienionych przez Austriaków, długie podanie na lewe skrzydło i... Strata.
 15. min.
Jeszcze jedno uderzenie Insigne – zablokowane.
 15. min.
Insigne miał dobrą okazję, lecz strzał, który oddał, był łatwy dla bramkarza. Złapał piłkę „w koszyczek”.
 13. min.
Austriacy w ataku pozycyjnym. Włosi całą jedenastką na własnej połowie. Nie ma gdzie rozegrać akcji.
 12. min.
Sabitzer z niezwykle ważnym odbiorem pod własną szesnastką. Byłaby okazja na groźny strzał dla Włochów.
 11. min.
Berardi próbował uderzać z dystansu. Uderzenie zostało zablokowane. Poprawiał Barella z lewej strony, aczkolwiek niecelnie.
 10. min.
Baumgartner wygrał pojedynek główkowy pod polem karnym Włochów, lecz był tam osamotniony.
 8. min.
Kontra Berardiego zatrzymana przez jednego z Austriaków.
 6. min.
Jeszcze jedna próba otwierającego podania do Immobile. Ten jeszcze próbował strzelać na wślizgu, ale nie miał szans sięgnąć piłki. Faul na bramkarzu.
 4. min.
Prostopadłe podanie do Immobile, ale ten źle przyjął piłkę.
 3. min.
Austriacy chyba chcą pokazać, że Włochów się nie boją. Zaczęli z bardzo energicznym pressingiem.
 2. min.
Żółta kartka dla Arnautovicia już w drugiej minucie za faul na Barelli.
 2. min.
Bonucci nie docenił Baumgartnera, groźna strata na własnej połowie. Było niebezpieczne dośrodkowanie, ale ostatecznie Włosi wybili.
 1. min.
GRAMY!
 20:57
Śpiewają też Włosi. Kilka minut i zaczynamy mecz!
 20:56
Hymny wybrzmiały. Najpierw austriacki.
 20:54
Oba zespoły przygotowują się już w korytarzu.
 20:46
Drobna szpileczka ze strony austriackiej federacji, która nie zezwoliła obu drużynom na trening na Wembley. „Zdejmijcie łańcuch, zaraz będziemy!”