Bayern Monachium wygrywa Superpuchar Niemiec. Dublet Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski
Robert LewandowskiŹródło:Newspix.pl / FIRO
Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec. Wspaniałe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Superpuchar Niemiec był wspaniałym widowiskiem dla polskich kibiców. Główną rolę odegrał w nim kapitan reprezentacji Polski Biało-Czerwony zdobył dwie bramki i zaliczył asystę, a jego Bayern wygrał spotkanie 3:1.

Błędy w obronie i zwycięstwo Bayernu

Obrona Bayernu i Borussii była w tym spotkaniu bardzo elektryczna. Najwięcej błędów robił podopieczny Marco Rose'a Felix Passlack. Obie drużyny miały często szansę wykorzystywać pomyłki swoich rywali, ale rzadko kiedy im się to udawało. Pierwsza bramka dla drużyny Juliana Nagelsmanna padła w 41. minucie. Wspaniałym dograniem w pole karne popisał się Serge Gnabry. W obrębie „szesnastki” świetnie odnalazł się Robert Lewandowski. Nabiegł on na piłkę i bez problemów zdobył gola.

Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Reprezentant Niemiec z odległości zaledwie paru metrów umieścił piłkę w siatce po sprytnym zgraniu piłki piętką przez Lewandowskiego. W 64. minucie nadzieję w serca fanów Borussii wlał Marco Reus, który pięknym strzałem z linii pola karnego zaaplikował futbolówkę w prawe okienko bramki Neuera.

Równo 10 minut później do głosu ponownie doszedł kapitan reprezentacji Polski, który wykorzystał błąd Akanjiego i klinicznym strzałem przy prawym słupku zamienił sytuację na gola. Bayern Monachium wygrał spotkanie 3:1, a Lewandowski zanotował w nim dwie bramki i asystę. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji z meczu.

90+4 min.
Koniec meczu! Bayern wygrywa 3:1. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
 90+4 min.
Borussia próbuje, ale nic jej nie wychodzi. Ostatnie sekundy walki o Superpuchar Niemiec...
 90+3 min.
Żółta kartka dla Choupo-Motinga.
 90+2 min.
Erling Haaland z szansą na bramkę kontaktową, ale strzał był nieczysty.
 90+1 min.
Sędzia doliczył cztery minuty.
 90+1 min.
Nieudany strzał Choupo-Motinga. Bramkarz bez problemu lapie piłkę.
 90. min.
Ostatnia minuta podstawowego czasu gry.
 89. min.
Korner dla Bayernu. Dośrodkowanie i... piłkę łapie bramkarz.
 87. min.
Boisko opuszczają Robert Lewandowski i Stanisic. Zastępują ich Choupo-Moting i Sarr.
 87. min.
Strzał Goretzki obroniony przez Kobla.
 86. min.
Piłka po dośrodkowaniu dotarła na głowę Lewandowskiego. Ostatecznie Polak wywalczył rzut rożny dla Bayernu.
 85. min.
Rzut wolny dla Bayernu z lewej strony pola karnego.
 84. min.
Dośrodkowanie w pole karne Bayernu, ale tam znalazł się Lewandowski, który zażegnał niebezpieczeństwo.
 82. min.
Lewandowski utrzymywał się przy piłce na lewej stronie boiska. Następnie przy piłce był Goretzka. Chciał oddać futbolówkę Polakowi, ale próba była niedokładna.
 80. min.
Manuel Neuer wyszedł z bramki, źle zgrał piłkę do swojego kolegi, a chwilę później wygrał walkę o piłkę w powietrzu z Haalandem.
 79. min.
Bayern atakuje, ale niedokładne podanie do Lewandowskiego kończy się chwilową stratą.
 78. min.
Borussia: Z boiska schodzi Reyna. Zastępuje go Pasalic.
 76. min.
Borussia Dortmund się nie poddaje. Kolejna akcja zatrzymana przez Upamecano.
 74. min.
GOOOOL! Kolejna bramka Roberta Lewandowskiego! Polak wykorzystał błąd Akanjiego i wykończył sytuację z zimną krwią!
 72. min.
Strzał Roberta Lewandowskiego sprzed pola karnego. Polak nie trafia w światło bramki. To chyba pierwszy moment w drugiej połowie, w którym do głosu doszedł reprezentant Biało-Czerwonych.
 71. min.
Podanie z rzutu autowego do Reusa w pole karne. Niemiec wywalczył rzut rożny, z którego na nieszczęście Borussii nic nie wyniknęło.
 70. min.
Reus dośrodkowuje, ale piłkę łapie w ręce Manuel Neuer.
 69. min.
Rzut wolny dla Borussii Dortmund z niebezpiecznej pozycji blisko pola karnego.
 68. min.
Borussia rusza teraz do wysokiego pressingu. W zawodników gospodarzy weszło nowe życie.
 65. min.
GOOOL! Bramka kontaktowa dla Borussii. Świetny strzał Marco Reusa prosto w okienko bramki Neuera. Bramkarz Bayernu bez szans na obronę.
 64. min.
Następne groźne podanie do Haalanda zatrzymane przez dobrze pracujących w obronie Bawarczyków.
 63. min.
Bayern lewym skrzydłem. Dośrodkowanie Gnabry'ego, ale kolejna dobra interwencja głową Akanjiego.
 62. min.
Bellingham oddał strzał po ziemi, ale Neuer złapał piłkę bez problemu.
 61. min.
Malen nie trafia w piłkę, którą zaserwował mu Erling Haaland.
 60. min.
Borussia konsekwentnie próbuje przedostać się pod bramkę Neuera lewą stroną boiska.
 59. min.
Zamieszanie w polu karnym Neuera, ale Haaland się pogubił i stracił posiadanie.
 58. min.
Dortmund: Moukoko schodzi. Na boisku pojawia się Malen.
 57. min.
Akcja Borussii lewą stroną boiska. Dośrodkowanie wybite z pola karnego przez Daviesa.
 56. min.
Borussia nerwowo w obronie. Udało jej się wyprowadzić akcję, ale nie zakończyło się to strzałem.
 54. min.
Dośrodkowanie w pole karne Bawarczyków. Strzał głową Akanjiego, ale zupełnie niecelny.
 53. min.
Wydawało się, że Borussia Dortmund zdobyła bramkę kontaktową, ale Haaland niestety znalazł się na pozycji spalonej. Gol Norwega nieuznany.
 52. min.
Borussia nie może uspokoić swojego rozegrania. Bayern skutecznie przeszkadza w środkowej strefie boiska.
 50. min.
GOOOL! Bayern Monachium prowadzi już 2:0. Piłkę do siatki skierował Thomas Mueller! Robert Lewandowski z asystą
 49. min.
Na boisko wchodzi Leroy Sane. Z murawy schodzi Kingsley Coman.
 48. min.
Borussia rozpoczyna akcję od bramki. Schulz wywalczył rzut rożny.
 46. min.
Już w pierwszej minucie drugiej połowy groźna akcja Bayernu zakończona strzałem Comana.
 46. min.
Sędzia rozpoczął drugie 45 minut. Przy piłce Borussia Dortmund.
 21:35
Wracamy na Signal Iduna Park. Za chwilę druga połowa spotkania.
 21:26
Piękne obrazki z akcji bramkowej Roberta Lewandowskiego:
 45 +1 min.
Doliczona przez sędziego jedna minuta właśnie minęła. Wracamy do gry za około 15 minut.
 45. min.
Faul w środkowej strefie boiska. Na murawie leży Coman.
 44. min.
Gra delikatnie się uspokoiła. Obie drużyny niedługo zejdą na przerwę.
 41. min.
GOOOOL! Przed chwilą minął się z piłką, a teraz trafia. Robert Lewandowski z kolejną bramką dla Bayernu w tym sezonie! Polak wyrósł jak spod ziemi i świetnym strzałem głową skierował piłkę do siatki.
 40. min.
Faul na Comanie, który chwilę później dogrywa do Lewandowskiego. Ten mija się z piłką w polu karnym...
 39. min.
Erling Haaland był przed wybitną szansą na zmienienie wyniku, ale po raz kolejny świetnie w sytuacji sam na sam ponownie zachował się Neuer.
 38. min.
Obie drużyny popełniają dużo błędów w obronie. Bayern przejął piłkę, dobiegł do niej Coman i oddał mocny strzał. Niestety był on niecelny.
 36. min.
Haaland i Moukoko we dwóch „rozmontowali” obronę Bayernu. Ten drugi oddal nawet celny strzał, ale sędzia odgwizdał spalonego.
 36. min.
Kolejna akcja Bayernu zakończona nieudanym dośrodkowaniem po ziemi.
 34. min.
Dośrodkowanie po ziemi w wykonaniu Kimmicha. Strzelał Mueller, potem Lewandowski. Żaden z nich nie trafił. Polak sugerował zagranie ręką Witsela, ale nic z tego. Rzutu karnego nie będzie.
 33. min.
Rzut wolny rozegrany krótko zakończył się rzutem z autu. Bayern przerzucił ciężar gry na lewą stronę do Gnabry'ego. Faul na tym zawodniku skutkuje rzutem wolnym z lewej strony boiska.
 32. min.
Faul w środku boiska na Comanie. Żółta kartka dla Dahouda.
 31. min.
Akcja Borussii lewą stroną boiska przerwana.
 30. min.
Moukoko oddaje strzał. Piłkę łapie Neuer.
 29. min.
Haaland dostał piłkę na wolne pole. Dograł z boku do Moukoko, ale ten ostatecznie nie dotknął piłki. Dobra interwencja Bayernu.
 28. min.
Bayern nadal w wysokim pressingu. Borussia utrzymuje się przy piłce.
 27. min.
Rzut z autu dla Bayernu. Przerzut na drugą stronę do Daviesa. Kanadyjczyk wchodzi w drybling i traci piłkę, która już na drugiej stronie boiska w posiadaniu Borussii.
 25. min.
Próba podania Reusa do Haalanda na wolne pole, ale sytuację wyjaśnia jeden z obrońców Bayernu. Chwilę później faul na Upamecano. Bawarczycy domagają się żółtej kartki dla Reusa, ale sędzia pozostaje niewzruszony.
 24. min.
Rzut wolny wykonał Marco Reus. Nieudany strzał Niemca. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.
 23. min.
Rzut wolny dla Borussii Dortmund blisko pola karnego Bawarczyków. Żółta kartka dla Sule.
 22. min.
Dośrodkowanie z kornera na głowę Muellera, ale strzał był lekki i niedokładny.
 21. min.
Lewandowski wypuszczony prawą stroną boiska. Polak wywalczył rzut rożny.
 20. min.
Marco Reus nie trafia sam na sam z Manuelem Neuerem. Wspaniała obrona niemieckiego bramkarza.
 19. min.
Niedokładne podanie Lewandowskiego. Rzut z autu dla Borussii blisko bramki Neuera.
 18. min.
Za mocne dośrodkowanie Kimmicha. Piłkę łapie w rękawice Gregor Kobel.
 17. min.
Akcja ofensywna Borussii. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego Moukoko.
 16. min.
Wspaniała szansa dla Bayernu. Passlack popełnił kolejny błąd, ale piłki do siatki nie skierował Coman.
 14. min.
Przejęcie Kingsleya Comana, podanie do Gnabry'ego. Ten zgrywa do Muellera, któremu w ostatniej chwili została wybita piłka spod nóg.
 13. min.
Lewandowski podaje piętą do rozpędzonego Muellera, ale ten nie zdołał wyjść z akcją ofensywną. Reus i spółka przejmują piłkę.
 12. min.
Bayern buduje akcję od podstaw. Piłka przechodzi przez Neuera. Bardzo duży pressing ze strony Borussii i przejęcie futbolówki.
 10. min.
Kolejny fatalny błąd Borussii w obronie, ponownie nie wykorzystany przez zawodników Nagelsmanna.
 9. min.
Nieudany rzut rożny w wykonaniu Bawarczyków. Borussia przy piłce.
 8. min.
Mecz ma bardzo szybkie tempo. Żadna drużyna nie jest w stanie utrzymywać się długo przy piłce. Próba dośrodkowania na Lewandowskiego, ale dobrze broni Witsel.
 6. min.
Fatalny błąd w defensywie Borussii, ale Gnabry nie wykorzystał potencjału akcji i niedokładnie podał do Lewandowskiego.
 6. min.
Rzut rożny dla podopiecznych trenera Rose. Nieudana centra, przy piłce już Bayern.
 5. min.
Długie zagrania do Haalanda, ale bardzo dobra interwencja Sule.
 3. min.
Bawarczycy w ataku pozycyjnym. Faul na Kimmichu i rzut wolny dla Bayernu. Nieudane dośrodkowanie wprost w ręce bramkarza.
 2. min.
Niedokładne rozegranie Bayernu. Borussia rozpoczyna od rzutu z autu.
 1. min.
Mamy pierwszy gwizdek! Rozpoczyna Bayern.
 20:32
Minuta braw na cześć Gerda Muellera, legendarnego zawodnika Bayernu Monachium.
 20:29
Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko.
 20:20
Pozostało 10 minut do rozpoczęcia spotkania.
 20:16
Zawodnicy Bayernu uczcili na rozgrzewce pamięć zmarłego niedawno legendarnego zawodnika Gerda Muellera.
 20:06
Oto pierwsza jedenastka Bayernu Monachium:
 20:05
W takim składzie o superpuchar powalczy Borussia Dortmund:
 20:01
Witamy w relacji na żywo z meczu o Superpuchar Niemiec. Spotkanie Borussia Dortmund – Bayern Monachium rozpocznie się równo o godzinie 20:30.
Problemy transferowe w Bayernie. Nagelsmann chciał dwóch piłkarz, ale usłyszał „nie”