NA ŻYWO: Japonia - Grecja

NA ŻYWO: Japonia - Grecja

Keisuke Honda (fot. YUTAKA / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Japonii zremisowała bezbramkowo z Grecją w meczu grupy C na mundialu w Brazylii. Zawodnicy z południa Europy przez ponad godzinę grali w dziesiątkę.
 90+4 min.
Koniec! Nie było to najciekawsze spotkanie tego mundialu. Wynik mówi sam za siebie. Bardziej zadowoleni mogą być jednak Grecy, którzy przez ponad godzinę grali w dziesiątkę. Wynik premiuje Kolumbijczyków, którzy już są w fazie pucharowej.
 90 min.
Cztery minuty doliczone.
 88 min.
Japończycy chwilami zamykają rywali w polu karnym i rozgrywają piłkę nawet nie dookoła szesnastki, a na jego krawędzi. Niewiele z tego wynika.
 85 min.
Obie drużyny ostro pracują na awans Kolumbijczyków do fazy pucharowej - tak będzie w przypadku remisu.
 81 min.
Salpingidis zmienia Kone.
 75 min.
Kwadrans do końca. Grecy nie imponują, ale należy pamiętać, że jest ich dziesięciu... Japończykom to nie pomaga.
 71 min.
Sokratis zamiast wybić piłkę zaczął się kiwać... pięć metrów od własnej bramki. Nagle spod ziemi wyrósł Uchida. Na szczęście Greka - on także nie trafił w bramkę.
 69 min.
I nagle świetna akcja Japończyków! Kagawa przerzucił piłkę, Uchida zgrał ją wzdłuż bramki, a Okubo... No, tak przestrzelić z trzech metrów, to już jest sztuka.
 65 min.
Pogoda w Natal chyba nie służy obu drużynom. Zanosi się na 0:0.
 60 min.
Trzy rzuty rożne pod rząd dla Greków. Groźnie było po drugim, kiedy Kawashima z ledwością sparował strzał głową Gekasa.
 57 min.
Osako schodzi, w jego miejsce Kagawa!
 54 min.
Żółta kartka dla Samarasa.
 49 min.
Początek drugiej połowy jak pierwszej. Japończycy dużo podają, ale terenu nie zdobywają. Grecy czekają.
 46 min.
Gramy.
 45+2 min.
Przerwa. Sporo walki, sporo fauli. Czy osłabiona Grecja wytrzyma w drugiej połowie?
 45+2 min.
Świetna piłka do Gekasa za linię obrony. Arbiter odgwizduje jednak spalonego, którego nie było.
 45 min.
Dwie minuty doliczone.
 41 min.
Grecy uszczelniają defensywę. Karagounis za Fetfatzidisa.
 40 min.
Doskonała akcja Torosidisa! Grecy przejęli piłkę pod polem karnym rywali, a Grek uderzył z 20 metrów. Kawashima z problemami sparował potężny strzał.
 38 min.
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA DLA KATSOURANISA! A w konsekwencji czerwona! Spóźniony i ostry wślizg w nogi Hasebe.
 37 min.
Fernando Santos spogląda zmartwiony na Greków. Jego piłkarze dają sobie radę tylko w obronie.
 35 min.
Mitroglou schodzi z kontuzją. W jego miejsce Gekas.
 31 min.
Pół godziny za nami. Sytuacja na boisku dość patowa. Niby Japończycy próbują, ale rywale ich skutecznie neutralizują.
 29 min.
HONDA! Świetny strzał z rzutu wolnego! Karnezis odbija i... musi gonić za piłką, ponieważ jego koledzy przysnęli, a Japończycy ruszyli za piłką.
 27 min.
Niezła akcja Greków kończy się kontrą Japończyków. Katsouranis nie ma wyjścia - fauluje i ogląda żółty kartonik.
 25 min.
Dwadzieścia pięć minut za nami. Obie drużyny są skupione na tym, aby nie stracić bramki.
 21 min.
Grecy z premedytacją zagęszczają własną połowę, ale i tak pozwalają na strzał z osiemnastu metrów Osako. Japończykowi do szczęścia wiele nie zabrakło.
 16 min.
Japończycy wymienili już 132 podania. Grecy... 26.
 13 min.
Żółta kartka dla Hasebe.
 11 min.
Nagle Kone naciera, naciera, uderza. W środek bramki. Kawashima łapie na raty.
 10 min.
Japończycy beztrosko klepią piłkę na środku boiska. Grecy też się nie przemęczają.
 5 min.
Pierwszy rzut rożny dla rosłych Greków. Tym razem ich rywale wybijają.
 4 min.
Początek meczu spokojny. Bardziej ruchliwi oczywiście Japończycy.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Japonia: Kawashima, Uchida, Yoshida, Konno, Nagatomo, Yamaguchi, Hasebe, Okazaki, Honda, Okubo, Osako

Grecja: Karnezis, Holebas, Papastathopoulos, Manolas, Torosidis, Katsouranis, Samaras, Kone, Maniatis, Fetfatzidis, Mitroglou
O bie drużyny na Mistrzostwach Świata w Brazylii pozostają bez punktów. Japonia w pierwszym meczu przegrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 2:1, a Grecja uległa Kolumbii 3:0. Spotkanie zadecyduje, która z drużyn pożegna się z brazylijskim mundialem.

Patrząc na historię występów obu zespołów na mistrzostwach świata w lepszej sytuacji jest Japonia, która w 2002 i 2010 roku dotarła do 1/8 finału. Grecy jeszcze nigdy nie wyszli z fazy grupowej.

Japonia do tej pory grała z Grecją tylko raz. Było to w 2005 roku, a zwyciężyli Japończycy 1:0 po golu Masashiego Oguro. Drużyna trenera Fernando Santosa będzie więc miała okazję do rewanżu. I to nie byle jakiego rewanżu, bo przecież mecz w nocy z czwartku na piątek jest o być albo nie być na Mistrzostwach Świata w Brazylii.

Spotkanie Japonia – Grecja odbędzie się na Arena das Dunas w Natalu. Poprowadzi je sędzia Joel Aguilar z Salwadoru. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o północy.