Zaksa Kędzierzyn-Koźle przed historyczną szansą. Już dziś finał Ligi Mistrzów

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle
Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle Źródło:Newspix.pl / Marcin Bulanda/ PressFocus
Do tej pory w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów oglądaliśmy dwie polskie ekipy, którym jednak nie udało się sięgnąć po trofeum. W sobotę 1 maja przed historyczną szansą stanie Zaksa Kędzierzyn-Koźle, która ostatnio dość niespodziewanie przegrała w finale mistrzostw Polski.

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle dostali się do finału Ligi Mistrzów w dramatycznych okolicznościach. Do historii przejdzie półfinał z Zenitem Kazań, który udało się pokonać w złotym secie 15:13. W podobnych okolicznościach podopieczni Nikoli Grbicia przeszli ćwierćfinał, wygrywając wówczas z Cucine Lube Civitanova.

Polskie kluby w LM. Do trzech razy sztuka?

Tym razem siatkarze z Kędzierzyna-Koźle zmierzą się z Itasem Trentino, który ma na swoim koncie już trzy triumfy w Lidze Mistrzów. Zarówno Zaksa, jak i żadna z pozostałych polskich drużyn, nie zbliżyła się do tego osiągnięcia. W sezonie 2011/2012 w finale z Zenitem Kazań przegrała PGE Skra Bełchatów. Trzy lata później rosyjska ekipa pokonała w walce o trofeum Asseco Resovię Rzeszów.

Podopieczni Grbicia staną więc przed historyczną szansą wywalczenia zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Zaksa rozegrała już w tym sezonie dwa finały. W marcu wywalczyła Puchar Polski w starciu z Jastrzębskim Węglem, a w kwietniu dość niespodziewanie przegrała rywalizację z tym samym zespołem o mistrzostwo Polski. Trzeci finał jest jednak najbardziej prestiżowy i to na nim skupiają się zawodnicy z Kędzierzyna-Koźle.

Zaksa w finale Ligi Mistrzów. Transmisja na żywo

Zaksa Kędzierzyn-Koźle rozegra finał Ligi Mistrzów już w sobotę 1 maja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30 w Weronie, a transmisja będzie dostępna na antenie Polsat Sport. Zmagania siatkarzy można również śledzić na ipla.tv.