Siatkówka. Biało-Czerwoni górą w kolejnym spotkaniu z Belgią!

Siatkówka. Biało-Czerwoni górą w kolejnym spotkaniu z Belgią!

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło:Newspix.pl / FOTOPYK
W piątek 14 maja polscy siatkarze rozegrali drugie spotkanie towarzyskie z reprezentacją Belgii. Podopieczni Vitala Heynena po raz kolejny nie dali szans przeciwnikowi i wygrali 4:0.

Reprezentanci Polski przygotowują się obecnie do Ligi Narodów. W ramach sprawdzianu formy rozegrali dwa mecze towarzyskie z Belgami. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 13 maja i zakończyło się wynikiem 4:0 dla Polaków (zawodnicy rozgrywali niestandardową liczbę setów). W drugim meczu - rozegranym w piątek 14 maja - górą także byli podopieczni Vitala Heynena.

Polska-Belgia - jaki wynik?

W piątkowym spotkaniu na boisku pojawiły się największe gwiazdy polskiej reprezentacji m.in. Bartosz Kurek, Michał Kubiak oraz Fabian Drzyzga. Towarzyszył im także Kamil Semeniuk, który ma za sobą fantastyczny sezon ligowy w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Reprezentacja Polski była absolutnym dominatorem sparingu z Belgią. Pierwszy set Polacy wygrali 25:14. Druga część meczu była delikatnie bardziej wyrównana, ponieważ nasi reprezentanci wygrali z „tylko” czteropunktową przewagą (25:21).

W trzeciej partii meczu Belgowie zdobyli zaledwie 11 punktów. Reprezentanci obu krajów rozegrali także dodatkowego, czwartego seta. Tym razem górą również byli Polacy, którzy przez cały set utrzymywali przewagę 3-4 punktów. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20 a całe spotkanie 4:0. Biorąc pod uwagę wszystkie osiem setów, rozegranych na przestrzeni dwóch dni, reprezentacja Belgii tylko raz zdołała przekroczyć barierę 20 punktów w secie, aż pięć razy nie uzbierała nawet 15 oczek.