Liga Narodów. Polska – USA. Biało-Czerwone przegrywają z Amerykankami po wyrównanej walce

Liga Narodów. Polska – USA. Biało-Czerwone przegrywają z Amerykankami po wyrównanej walce

Siatkarki reprezentacji Polski
Siatkarki reprezentacji Polski Źródło: Newspix.pl / CYFRASPORT
Mecz Ligi Narodów pomiędzy Polską a USA był bardzo emocjonujący i wyrównany. Niestety, podczas decydujących końcówek to Amerykanki okazywały się skuteczniejsze.

Polki miały przed sobą bardzo trudne zadanie. W piątek 18 czerwca zmierzyły się z liderkami tabeli Ligi Narodów Amerykankami. Biało-Czerwone dobrze rozpoczęły spotkanie, ale ostatecznie to reprezentantki Stanów Zjednoczonych odniosły zwycięstwo.

Przegrana po równej walce

Pierwszy set z początku układał się po myśli podopiecznych Jacka Nawrockiego. W najlepszym momencie Biało-Czerwone miały cztery punkty przewagi nad reprezentantkami USA. W decydującej chwili seta Polki prowadziły 22:20. Jednak kiedy doszło do gry na przewagi to Amerykanki okazały się lepsze, przełamały wynik i wygrały seta 29:27.

Druga partia również była wyrównana. Polki grały dobrze, ale ostatecznie zabrakło podopiecznym Jacka Nawrockiego precyzji w rozegraniu, a także siły w ataku. To te aspekty zaważyły na tym, że kolejny set po grze na przewagi padł łupem USA (29:27).

Trzeci set ponownie był już rozgrywany pod całkowitą kontrolą Amerykanek. Polki dzielnie próbowały stawiać się oponentkom, ale ponownie dała się we znaki niedokładność w rozegraniu, a także nieprecyzyjne ataki naszych siatkarek. Set zakończył się wynikiem 25:14 dla reprezentantek Stanów Zjednoczonych.