Kiedy następne mecze Polek na mistrzostwach świata? Podajemy terminarz

Kiedy następne mecze Polek na mistrzostwach świata? Podajemy terminarz

Zuzanna Górecka
Zuzanna GóreckaŹródło:Newspix.pl / Tomasz Kudala / PressFocus
Reprezentacja Polski pokonała Chorwację w pierwszym meczu mistrzostw świata, choć emocji w tym starciu nie brakowało. Kiedy następne mecze naszych siatkarek? Podajemy terminarz.

W pierwszym meczu Polki dobrze poradziły sobie z przeciwniczkami, którymi były Chorwatki. To duży i ważny krok w kierunku awansu do kolejnego etapu turnieju, ale przed podopiecznymi Stefano Lavariniego jeszcze wiele spotkań. Mało tego, w kolejnych dniach mistrzostw czeka je prawdziwy maraton.

Dobry początek mistrzostw świata w wykonaniu reprezentacji Polski

Po starciu z drużyną z Chorwacji Biało-Czerwonebędą jednak miały trochę czasu na regenerację. To ważne o tyle, że potyczkę te rozegrano w Holandii, z której teraz muszą wrócić. Następne mecze Polek odbędą się już w naszym kraju, w Trójmieście.

Odpoczynek przyda im się zresztą również pod kątem mentalnym. Choć wynik 3:1 z pierwszego starcia wygląda co najmniej dobrze, to sama gra przeciwko Chorwatkom wcale łatwa nie była. Dość powiedzieć, że aby zwyciężyć w trzecim secie, podopieczne trenera Lavariniego musiały nadgonić aż osiem punktów straty. W pewnej chwili przegrywały bowiem 8:16, ale nawet z tych gigantycznych tarapatów wyszły obronną ręką i wygrały set. Potem poszły za ciosem i przeważyły szalę na swoją korzyść.

Warto pamiętać, że w składzie Polek brakuje trzech siatkarek, które wcześniej stanowiły o sile reprezentacji. Z powodu kontuzji mundial ominie Martynę Czyrniańską i Martynę Łukasik. Z kolei sam selekcjoner postanowił zrezygnować z powoływania Malwiny Smarzek.