Projekt Warszawa z kolejnym zwycięstwem w Europie. Imponująca forma

Projekt Warszawa z kolejnym zwycięstwem w Europie. Imponująca forma

Jurij Semeniuk
Jurij Semeniuk Źródło:PAP / Piotr Nowak
Siatkarze Projektu Warszawa bez straty seta awansowali do półfinału Challange Cup. Steaua Bukareszt przegrała w Warszawie 0:3, MVP meczu został Jurij Semeniuk.

Już po dwóch wygranych setach stało się jasne, że Projekt Warszawa przejdzie przez kolejną przeszkodę w Pucharze Challange. Steaua Bukareszt przegrała zarówno u siebie, jak i na wyjeździe, w polskiej stolicy, nie sięgając choćby po jednego wygranego seta.

Projekt Warszawa z awansem do półfinału Challenge Cup

Trener Piotr Graban po wygranych setach w identycznym wymiarze, po 25:19, mający 2:0 w meczu, postawił na rezerwowych. Trochę więcej czasu do grania dostali m.in. przyjmujący Karol Borkowski czy atakujący Linus Weber. Na boisku pojawił się także kontuzjowany ostatnio rozgrywający Jan Firlej.

Najważniejsze jednak, że wcześniej sprawę awansu rozstrzygnęli liderzy tacy jak Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź czy Damian Wojtaszek. MVP spotkania wybrano za to środkowego Jurija Semeniuka.

Z kim warszawski klub zagra o finał Challenge Cup? Prawdopodobnie będzie to fiński Akaa Volley. Czy na pewno, okaże się dopiero w czwartek, po rewanżowym pojedynku zespołu z Finlandii, który zagra po raz drugi z hiszpańską Pamesa Teruel. W pierwszym starciu na terenie Hiszpanów fińska drużyna triumfowała w trzech partiach.

Ważny dzień klubów PlusLigi w Lidze Mistrzów

Środa (tj. 17 stycznia) będzie istotnym dniem dla polskich drużyn w najważniejszych rozgrywkach, jeśli mowa o zestawie europejskiej federacji CEV. Mowa o Lidze Mistrzów, której bronią – trzeci raz z rzędu – siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski są pod ścianą nie tylko w PlusLidze, a problemy mają również w fazie grupowej LM. ZAKSA będzie musiała wygrać pojedynek z Knack Roeselare na własnym terenie (początek o g. 20:30).

Swoje spotkania zagrają także Jastrzębski Węgiel (przeciwnikiem niemiecki SVG Lüneburg), pewny awansu do dalszych gier (początek od 18:00) oraz Asseco Resovia Rzeszów. Klub z Podkarpacia zagra na wyjeździe z Itasem Trentino (20:30). ZAKSA i Jastrzębski Węgiel swoje mecze zagrają u siebie.

Siatkarskie pojedynki z udziałem polskich zespołów będą pokazywane na kanałach Polsatu Sport oraz poprzez transmisję online m.in. na platformie Polsat Box Go.

Aleksander Śliwka bohaterem dużego transferu? Wszystko wyjaśnił dla „Wprost”
Kolejny wielki talent wśród polskich siatkarzy. Zagrywki jak u Wilfredo Leona!