TCS. Dwie polskie pary w Innsbrucku. Trudne zadanie Piotra Żyły

TCS. Dwie polskie pary w Innsbrucku. Trudne zadanie Piotra Żyły

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: PAP / Grzegorz Momot
Kwalifikacje do konkursu głównego w Innsbrucku zostały zdominowane przez Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. O wielkim szczęściu mogą mówić natomiast Stefan Hula i Jan Habdas, którzy z 49. i 50. miejsca zakwalifikowali się do jutrzejszych (4.01) zawodów. Oznacza to, że zobaczymy dwie polskie pary. Z kim zmierzą się pozostali Polacy?

Dawid Kubacki ponownie okazał się najlepszy w kwalifikacjach Turnieju Czterech Skoczni. Jego największy rywal w walce o Złotego Orła, Halvor Egner Granerud uplasował się dopiero na 12 pozycji, jednak niekoniecznie może odbić się to na jego jutrzejszej dyspozycji, co najlepiej potwierdził konkurs w Ga-Pa. Tam również najlepszy był lider Pucharu Świata, a zawody główne wygrał Norweg. W jutrzejszym konkursie zobaczymy wszystkich Polaków, a rozpoczną je polskie pary.

TCS. Dwie polskie pary w Innsbrucku

Z racji tego, że dwóch Polaków zajęło pierwsze i drugie miejsce w kwalifikacjach w Innsbrucku oraz dwóch ostatnie miejsca gwarantujące występ w konkursie głównym, będziemy świadkami ich bezpośrednich pojedynków. zmierzy się ze Stefanem Hulą, a  z Janem Habdasem.

Na 22. miejscu w kwalifikacjach uplasował się Paweł Wąsek, oddając skok na odległość 114 metrów, a Piotr Żyła dziś nie stawił czoła gorszym warunkom pogodowym i wylądował o pół metra dalej od młodszego kolegi, zajmując 27. miejsce. Pierwszy z wymienionych będzie rywalizować z Daniłem Wasiljewem z Kazachstanu, a drugi z Naokim Nakamurą z Japonii.

TCS. Kiedy i gdzie oglądać konkurs główny w Innsbrucku?

Transmisje ze wszystkich transmisji konkursów będzie można obejrzeć na kanałach TVN i Eurosport 1. Ta druga stacje pokaże również kwalifikacje. Oprócz tego transmisje będą dostępne w Playerze Eurosportu oraz w serwisie player.pl.

Zawody w Innsbrucku rozpoczną się sesja treningową 4 stycznia o godz. 12:00. Półtorej godziny później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.