Zabawna wpadka Igi Świątek. Polka skomentowała swoje zachowanie

Iga Świątek Źródło: Newspix.pl / ABACA/NEWSPIX.PL
Iga Świątek bez najmniejszych problemów pokonała Amerykankę Alison Riske. W trakcie meczu jednak doszło do zabawnej sytuacji z udziałem raszynianki. Po meczu 20-latka skomentowała swoje zachowanie.

W tym sezonie Iga Świątek jest bezkonkurencyjna. Młoda Polka gra jak z nut. Wygrywa mecz za meczem i to dosłownie. Na ten moment może poszczycić się fantastyczną serią 30. spotkań z rzędu bez porażki. Łącznie w tym roku przegrała tylko trzy razy. Ostatni raz miało to miejsce w połowie lutego. Teraz pewnie zmierza po szóste kolejne zwycięstwo w turnieju, w którym bierze udział. W pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open pokonała Ukrainkę Łesię Curenko, a w drugiej również sprawnie rozprawiła się z Amerykanką Alison Riske.

Wpadka Igi Świątek. Polak się zapomniała

Raszynianka nie miała żadnych problemów z pokonaniem 43. zawodniczki z rankingu WTA. 20-latka wygrała 6:0, 6:2. Zaliczyła w tym meczu swój 15 set bez straty ani jednego gema. Iga Świątek od samego początku zdominowała rywalkę, co szczególnie widoczne było w pierwszej partii. Nasza reprezentantka zwyciężyła w zaledwie 20 minut. W drugiej odsłonie Alison Riske walczyła, ile tylko miała sił. W tym samym secie doszło do zabawnej wpadki. Po pierwszym gemie Polka się zapomniała i usiadła na ławce. Zaczęła odpoczywać, popijając napój. Myślała bowiem, że przyszedł czas na dłuższą przerwę.

Nagle z tego błędu wyprowadził ją sędzia, który z uśmiechem na ustach zwrócił liderce rankingu WTA uwagę. Raszynianka szybko przeprosiła i wróciła do gry. Przypomnijmy, że czas na dłuższy odpoczynek jest wyznaczony na późniejszym etapie partii. Po spotkaniu dziennikarze Eurosportu zapytali Igę Świątek o tę zabawną sytuację. – To było niezgodne z przepisami. Faktycznie zagapiłam się i usiadłam, kiedy nie powinnam. Na szczęście sędzia mi wybaczył. Wiedział, że nie robię tego celowo – powiedziała tenisistka.

W kolejnej rundzie nasza reprezentantka zmierzy się z Danką Kovinić z Czarnogóry. Przeciwniczka 20-latki plasuje się aktualnie na 95. pozycji. Będzie to pierwsze starcie tych dwóch zawodniczek. Nigdy wcześniej nie miały okazji spotkać się na korcie.