Pewne zwycięstwo Igi Świątek w pierwszej rundzie BNP Paribas Poland Open 2022. Nie dała szans mistrzyni Polski

Pewne zwycięstwo Igi Świątek w pierwszej rundzie BNP Paribas Poland Open 2022. Nie dała szans mistrzyni Polski

Iga ŚwiątekŹródło:Newspix.pl / Foto Krzysztof Porebski / PressFocus
Iga Świątek z przytupem zameldowała się w BNP Paribas Poland Open 2022. Polka pewnie pokonała swoją rodaczkę – Magdalenę Fręch w pierwszej rundzie tego turnieju.

W poniedziałek 25 lipca rozpoczął się BNP Paribas Poland Open 2022, w którym wystartowały 32 zawodniczki z Polski i z innych zakątków świata. Spośród nich wyłoniona zostanie zwyciężczyni, która za triumf w turnieju WTA 250 dostanie 280 punktów do światowego rankingu i zarobi ponad 33 tys. dolarów (ponad 150 tys. zł).

W największej tenisowej imprezie w Polsce nie zabrakło pierwszej rakiety świata, która doda prestiżu tym turniejowi. Iga Świątek swoje zmagania w warszawskim turnieju WTA 250 rozpoczęła w I. rundzie, a jej przeciwniczką była mistrzyni Polski Magdalena Fręch. Przed swoim spotkaniem Raszynianka powiedziała, że jest bardzo zestresowana i że nie miała wielu okazji grać w Warszawie

Poland Open 2022. Pokaz dominacji pierwszej rakiety świata

Pierwotnie starcie Polek zaplanowane było na wtorek 26 lipca, ale z powodu kiepskich warunków pogodowych, zostało one przełożone na środę. Mecz odbył się na korcie centralnym zaraz po meczu Martyny Kubki z Włoszką Elisabettą Cocciaretto. Iga Świątek z Magdaleną Fręch zameldowały się na korcie po godz. 15:20. To była ich pierwsza konfrontacja w jakimkolwiek turnieju WTA.

Od pewnego zwycięstwa w pierwszym gemie rozpoczęła Raszynianka, która zaczęła ten mecz serwisem. W drugiej partii Fręch odpowiedziała tym samym i na tablicy wyświetlał się wynik 1:1. Dalsza część pierwszego seta należała do Raszynianki. Pierwsza rakieta świata najpierw przełamała mistrzynię Polski, a potem zdobyła dwa gemy z rzędu i odskoczyła 82. zawodniczce rankingu WTA. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 6:1.

Drugi set, który zaczynała Magdalena Fręch wydawał się być formalnością. Jednak przy wyniku 1:1 mistrzyni Polski pokazała kawał świetnego tenisa. Genialne skróty, które zagrała, dodały jej animuszu, dzięki czemu w tym gemie nawet nie pozwoliła pierwszej rakiecie świata zdobyć, chociażby jednego punktu. Podrażniona Iga Świątek pewnie wygrała kolejny gem i przełamała rywalkę w następnym. Druga część tego seta przebiegała pod dyktando Raszynianki, która pewnie triumfowała w tym secie 6:2, a w całym meczu 2:0.

W drugiej rundzie BNP Paribas Poland Open 2022 na Igę Świątek czeka „lucky loser” Gabriela Lee z Rumunii. Tenisistka zajmuje 146 miejsce w rankingu WTA.

Gdzie oglądać Poland Open?

Zmagania na warszawskich kortach potrwają od 25 do 31 lipca. Transmisję "na żywo" z turnieju WTA 250 można oglądać w Telewizji Polskiej oraz w aplikacji TVP Sport.