Trudna przeprawa Magdy Linette. Niżej notowana rywalka postawiła się Polce

Magda Linette
Magda Linette Źródło:Shutterstock / Mai Groves
Linda Noskova pokazała swój najlepszy tenis przeciwko Magdzie Linette. Polka musiała się sporo napocić, by zdobyć, chociaż punkt przeciwko niżej notowanej rywalce. Półfinalistka Australian Open miała trudną przeprawę.

Magda Linette przystąpiła w czwartek 11 maja do turnieju WTA w Rzymie. Jej pierwszą rywalką była Linda Noskova, z którą mierzy się po raz pierwszy. To jest również pierwszy mecz poznanianki w tych zmaganiach, bo w 1/64 zmagań dostała wolny los. Z kolei jej czeska rywalka w pierwszym meczu pokonała 2:1 Shelby Rogers po ponad 2-godzinnym starciu. Ostatecznie niżej notowana Noskova (WTA 54.) wyeliminowała 33. rakietę świata, dzięki czemu stanęła przed szansą pojedynku z półfinalistką Australian Open.

Linette – Noskova. Trudny bój w pierwszym secie

Początek meczu Magda Linette – Linda Noskova był bardzo wyrównany. Poznanianka pewnie obroniła swoją zagrywkę, co wcześniej uczyniła jej przeciwniczka. Jednak przy drugim gemie serwisowym Czeszki Polka pokazała klasę i po raz pierwszy przełamała niżej notowaną rywalkę.

Z kolejnymi odbiciami grająca agresywnie Magda Linette się rozkręcała i swoimi precyzyjnymi zagraniami sprawiała, że Noskova zaczęła popełniać coraz więcej błędów, ale Czeszka również miała swoje momenty. Przy wyniku 4:3 Czeszka miała pierwszą okazję do przełamania powrotnego, którą wykorzystała za pierwszym podejściem, co oznaczało, że z prowadzenia Polki zostało tylko wspomnienie.

Magda Linette postawiła kropkę nad „i”

Już w kolejnej odsłonie tego seta poznanianka wzięła się do odrabiania strat, ale przy wyniku 40:40 przewagę zdobyła Noskova i fenomenalnym bekhendem wyszła na prowadzenie 4:5. W końcówce tego seta żadna z tenisistek nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść, co oznaczało, ze zawodniczki zmierzą się w tie-breaku, w którym lepsza okazała się Linette (7:5).

Drugi set rozpoczął się tak samo, jak poprzedni. Po obronie swojej zagrywki poznanianka wykorzystała drugiego break pointa w tym meczu, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 2:0, a potem podwyższyła do 3:0. Półfinalistka Australian Open poszła za ciosem i ponownie przełamała Noskovą i ostatecznie wygrała w tej partii 6:1, a w całym meczu 2:0 (7:5, 6:1).