Oto najnowszy ranking ATP. Hubert Hurkacz najwyżej od dwóch lat

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / Abaca
W poniedziałek 13 listopada poznaliśmy najnowszy ranking ATP. Polscy kibice mogą być usatysfakcjonowani, ponieważ Hubert Hurkacz powrócił do najlepszej dziesiątki świata. Czołówka pozostaje niezmienna.

Udane tygodnie w karierze Huberta Hurkacza sprawiły, że Polak został pierwszym rezerwowym do gry w turnieju ATP Finals. Porażka w zawodach w Bazylei, a następnie brak gry w Metz sprawiły, że wrocławianin nie miał szans na bezpośredni awans do turnieju zwieńczającego długi sezon. Potencjalna kontuzja, któregoś z najlepszej ósemki sprawiłaby, że zobaczylibyśmy go na włoskich kortach, jednak to małe prawdopodobieństwo.

Hubert Hurkacz wyrównał swój rekord w rankingu ATP

Od chwili zwycięstwa turnieju ATP 1000 w Szanghaju Hubert Hurkacz walczył, jak lew o osiągnięcie zamierzonego celu, czyli zajęcie ósmej lokaty w rankingu ATP. W Bazylei dotarł do finału, gdzie przegrał z Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem 6:7(3), 6:7(5). Z kolei w następnym turnieju w Paryżu zakończył rozgrywki na etapie ćwierćfinału, gdzie pokonał go Bułgar Grigor Dimitrow 1:5, 6:4, 4:6. Mógł się pocieszać, że przegrał z późniejszym finalistą całych zawodów.

Oczywiście trudy Polaka nie poszły na marne, ponieważ dzięki udanym występom awansował o dwie pozycje w rankingu ATP, wyprzedzając Taylora Fritza oraz Caspera Ruuda. Obecnie zajmuje dziewiątą lokatę z dorobkiem 3245 punktów, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Gdyby w Paryżu udało mu się dotrzeć do półfinału, wówczas wskoczyłby na ósme miejsce, a wtedy byłby pewien swojego udziału w turnieju w Turynie.