Wyrównany mecz Magdy Linette z finalistką Australian Open. Było blisko

Wyrównany mecz Magdy Linette z finalistką Australian Open. Było blisko

Magda Linette
Magda Linette Źródło:Newspix.pl / ZUMA
W 2. rundzie WTA 1000 Doha Magda Linette zmierzyła się z Qinwen Zheng. W przeszłości Polka z nią wygrywała, ale Chinka jest obecnie w innym momencie kariery. W tym spotkaniu faworytką była finalistka Australian Open.

Magda Linette i Magdalena Fręch rozpoczęły turniej WTA 1000 Doha od pierwszej rundy. Niestety tę fazę przebrnęła tylko bardziej doświadczona poznanianka, która wyeliminowała Nao Hibino. Zawodniczka z Japonii sprawiła jej sporo problemów, ale na szczęście Polce udało się je przezwyciężyć.

Qinwen Zheng pewnie pokonuje Magdę Linette w pierwszym secie

Już w drugiej rundzie zaczęły się schody. Rywalką poznanianki była rozstawiona z „piątką” finalistka tegorocznej edycji Australian Open – Qinwen Zheng, która dopiero zaczyna swoje zmagania. Chinka dopiero powraca do gry po turnieju w Melbourne. Obie tenisistki spotkały się w 2022 roku w Miami. Wówczas górą była reprezentantka Polski.

Polka nerwowo rozpoczęła pierwszego gema, bo dwa pierwsze punkty zdobyła Zheng. W pewnym momencie w grze Chinki pojawiło się dużo niewymuszonych błędów, które sprawiły, że 32-latka odwróciła losy tej partii i ostatecznie obroniła swoje podanie. Niestety przy wyniku 1:1 Magda Linette została przełamana i musiała gonić wynik. Niestety finalistka Australian Open była głodna gry i już dwa gemy później prowadziła 1:4. Ostatecznie rozstawiona z „piątką” zawodniczka wygrała go 2:6.

Wyrównanie Magdy Linette

W drugim secie obraz gry się nieco nie zmienił. Chinka zaczęła popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Już w pierwszym gemie Zheng miała pierwsze break pointy, ale Linette skutecznie się wybroniła. Dość niespodziewanie w kolejnej odsłonie tego seta Polka przełamała rywalkę, a następnie odskoczyła na 3:0.

Przy wyniku 4:2 finalistka Australian Open była bliska przełamania powrotnego przeciwniczki, ale na szczęście nic z tego nie wyszło. To, co nie wyszło Zheng, udało się Magdzie Linette w kolejnym gemie. Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 6:2.

Trzecia partia była bardzo wyrównana, ale Chinka wróciła na wyższe obroty. Przy wyniku 2:2 miała pierwsze w tym secie break pointy, które – niestety dla Polki – wykorzystała. Poznanianka nie dała rady już odrobić tej straty i przegrała tę partię 4:6. W trzeciej rundzie rywalką Qinwen Zheng będzie triumfatorka spotkania Paula Badosa – Leylah Fernandez.