Iga Świątek w finale! To była deklasacja w jej wykonaniu

Iga Świątek w finale! To była deklasacja w jej wykonaniu

Iga Świątek Źródło:PAP/EPA / John G. Mabanglo
Iga Świątek nie miała litości dla swojej przeciwniczki w półfinale Indian Wells. Marta Kostiuk próbowała przeciwstawić się Polce, ale była bezradna.

Jest duża szansa na to, by Iga Świątek niebawem świętowała kolejny duży triumf w swojej karierze. Jak dotąd Polka wygrała 7 turniejów WTA rangi 1000, a czy tegoroczna edycja Indian Wells będzie tą następną zwycięską dla naszej rodaczki? Jak dotąd szła jak burza i po niezwykle udanym występie w półfinale apetyty kibiców zostały rozbudzone.

Iga Świątek rozbiła Martę Kostiuk

Trzeba wszak przyznać, że starcie raszynianki z Martą Kostiuk było prawdziwym pokazem mocy ze strony 22-latki. Jej rywalka aż do półfinału nie oddała przeciwniczce żadnego seta, więc należało mieć się na baczności. Być może jednak dobrze się stało, bo dzięki temu biało-czerwona zachowała pełną koncentrację?

Różnica klas była bowiem widoczna gołym okiem. W efekcie Świątek szybko wypracowała sobie trzy break pointy, a po wykorzystaniu pierwszego wyszła na prowadzenie 6:1. W tym newralgicznym momencie poszła za ciosem, wygrywając gem od stanu 15:40. To musiało podłamać reprezentantkę Ukrainy, która nie była w stanie wiele zrobić. Co prawda udało jej się podgonić z 1:5 na 2:5 przy swoim podaniu, ale po chwili przegrała 2:6.

Świątek równie mocno weszła w drugą część spotkania, od razu przełamując swoją przeciwniczkę. Mimo pewnych problemów udało jej się też utrzymać podanie. Jakby problemów Kostiuk było mało, dodatkowo starcie kończyła z urazem stopy, za którą łapała się po niemal każdej akcji, licząc od trzeciego gema w drugim secie. Wtedy też poprosiła nawet o przerwę medyczną.

Jak łatwo się domyślić, w takich warunkach triumf Polki był jedynie formalnością, którą należało dopełnić. Tak się stało niebawem. Ukrainka nie była w stanie w żaden sposób przeciwstawić się aktualnej liderce rankingu WTA i przegrała 1:6. Wiadomo już, że w finale Iga Świątek zagra z Marią Sakkari, która pokonała Coco Gauff.