Skomentowali wydarzenia w meczu Igi Świątek. „Ogarnięta nerwowością”

Skomentowali wydarzenia w meczu Igi Świątek. „Ogarnięta nerwowością”

Iga Świątek Źródło: PAP / Marcin Cholewiński
Iga Świątek po trzysetowym boju pokonała Warwarę Graczową w II rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Francuzi skomentowali to, co działo się w tym spotkaniu.

Iga Świątek wróciła do rywalizacji po igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Podczas turnieju WTA 1000 w Cincinnati otrzymała wolny los w pierwszej rundzie. Pierwszy mecz rozegrała z Warwarą Graczową. Wydawało się, że Polka wygra gładko, bo w pierwszym secie triumfowała 6:0, a w drugim prowadziła już 5:2. Wtedy jednak rozpoczęły się prawdziwe kłopoty.

Świątek przetrwała trudne momenty

W drugim secie Graczowa zwyciężyła 10-8 w tie breaku. Później reprezentantka Polski wróciła do dobrej gry. W trzeciej partii pewnie rozprawiła się z przeciwniczką, zwyciężając 6:2.

Takie zmiany w meczu nie umknęły mediom. Dziennik „L''Equipe” przyznał wprost, że Świątek znalazła się pod presją w starciu z Graczową. Dziennikarze nie zajęli jednak stanowiska, czy to słabszy poziom liderki światowego rankingu sprawił, że tak się stało, czy też świetna gra reprezentantki Francji. Podkreślono natomiast, że u Polki dało się znaleźć dużą nerwowość.

„Zdominowana w pierwszym secie przez Igę Świątek Warwara Graczowa zdołała w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati postawić pod presją pierwszą rakietę świata, ale ostatecznie przegrała w trzech setach” – można przeczytać na portalu gazety "L'Equipe".

„Mecz pomiędzy nagle ogarniętą nerwowością Świątek a całkowicie zrelaksowaną Graczewą nie był już taki sam. Francuzka obroniła pięć piłek meczowych i doprowadziła do decydującego seta” – dodano.