Tokio 2020. Sensacja w turnieju tenisistek. Odpadła faworytka

Tokio 2020. Sensacja w turnieju tenisistek. Odpadła faworytka

Naomi Osaka
Naomi OsakaŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Naomi Osaka jest jedną z największych gwiazd tegorocznych igrzysk. Tenisistka nie dość, że ma na swoim koncie wygrane w prestiżowych imprezach, to przypadł jej zaszczyt zapalenia ognia olimpijskiego. Zawodniczka nie będzie jednak dobrze wspominała turnieju gry pojedynczej, gdzie odpadła już w trzeciej rundzie.

O Naomi Osace stało się głośno jeszcze przed startem turnieju singlistek. Niespełna 24-letnia zawodniczka, która na swoim koncie ma triumfy w US Open i Australian Open, podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio zapaliła znicz olimpijski. To duże wyróżnienie dla tenisistki, która była jedną z faworytek gry pojedynczej.

Osaka odpada z turnieju

W pierwszej rundzie Osaka pewnie pokonała Chinkę Saisai Zheng (6:1, 6:4). Później odprawiła Szwajcarkę Viktoriję Golubic (6:3,6:2), a w trzeciej rundzie przyszło jej mierzyć się z Marketą Vondrousovą.

Starcie drugiej zawodniczki rankingu WTA z tenisistką, która zajmuje dopiero 42. miejsce w tej klasyfikacji przyniosło sensacyjne rozstrzygnięcie. Japoka popełniała niewymuszone błędy, a jej rywalka skutecznie kończyła akcje i grała dobrze serwisem.

Czeska pokonała Osakę w dwóch setach (6:1, 6:4), a w ćwierćfinale zmierzy się z Nadią Podoroską lub Paulą Badosą, która w drugiej rundzie pokonała Igę Świątek. Przypomnijmy, Hiszpankę i Polkę zobaczymy jeszcze na korcie w turnieju mikstowym.