Tokio 2020. Polscy siatkarze zagrają z Wenezuelą. Kiedy mecz Biało-Czerwonych?

Tokio 2020. Polscy siatkarze zagrają z Wenezuelą. Kiedy mecz Biało-Czerwonych?

Polscy siatkarze w meczu z Włochami
Polscy siatkarze w meczu z WłochamiŹródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Polscy siatkarze w lepszych nastrojach przed kolejnym meczem w Tokio 2020. Tym razem zmierzą się z rywalami z Ameryki Południowej, czyli reprezentacją Wenezueli. O której godzinie i gdzie będzie można obejrzeć mecz?

Po pierwszym spotkaniu Polaków z Iranem, przegranym w tie-breaku 23:21 można było odczuwać lekki niepokój. Na całe szczęście w poniedziałek 26 lipca, gra z Włochami wyglądała już zdecydowanie lepiej. Nasza reprezentacja wygrała 3:0 (25:20, 26:24, 25:20), a najwięcej punktów zdobył Wilfredo Leon – 18. 14 oczek dorzucił kolejny z naszych liderów kadry Bartosz Kurek.

Najłatwiejszy rywal?

Wenezuela w dwóch spotkaniach nie zdobyła nawet seta. Przegrała z Japonią i Iranem. W najlepszym swoim secie zdobyli 21. punktów. Teoretycznie ten rywal powinien być najłatwiejszy dla naszych reprezentantów. Ostatnie bezpośrednie spotkanie obie drużyny rozegrały w eliminacjach do igrzysk w Rio de Janeiro. Górą byli Polacy, którzy wygrali 3:0. Ten wynik powinien się powtórzyć.

Do rozegrania w grupie zostały jeszcze dwa mecze, z Japonią i Kanadą. Wydaje się, że awans Polaków nie jest zagrożony i teraz pozostaje walka o dobrą pozycję w grupie, aby już w ćwierćfinale uniknąć trudnego rywala. Pierwsze ćwierćfinały zaczynają się już trzeciego sierpnia. Finał zaplanowany jest na siódmego sierpnia o godzinie 14:15.

Kiedy mecz z Wenezuelą?

Początek meczu Polska – Wenezuela już 28 lipca w środę o 9:25 w TVP 1 i Eurosport. Spotkanie może się opóźnić, jeśli poprzednie mecze będą trwały długo. Przed spotkaniem Polaków zagrają ze sobą Kanada z Iranem, USA z Tunezją i Argentyna z Francją.