Koncertowy drugi set Radwańskiej! Polka wygrała z byłą liderką rankingu WTA

Koncertowy drugi set Radwańskiej! Polka wygrała z byłą liderką rankingu WTA

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Źródło: Newspix.pl / Chen Yichen
Udany początek Wimbledonu w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. Polka pokonała 7:6(3) 6:0 Jelenę Janković i awansowała do drugiej rundy.

W pierwszym secie widzowie byli świadkami długich wymian i efektownych zagrań, a emocje towarzyszyły do samego końca tej części pojedynku. Do stanu 4:4 walka była wyrównana, ale potem nastąpiły cztery przełamania pod rząd i trzeba było rozegrać tie-breaka. Radwańska osiągnęła prowadzenie 4:2 i od tego momentu dała sobie urwać tylko jeden punkt. Tym samym Polce udało się wygrać całą partię.

W drugiej odsłonie pojedynku tenisistka z Krakowa grała jeszcze pewniej i nie oddała swojej rywalce żadnego gema. Polka przełamała trzykrotnie byłą liderkę światowego rankingu i zakończyła mecz wynikiem 7:6(3) 6:0. Mecz trwał godzinę i 27 minut.

W drugiej rundzie Wimbledonu Radwańska zmierzy się z Amerykanką Christiną McHale. Wcześniej z Wimbledonem pożegnała się druga reprezentantka Polski, Magda Linette, Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie tenisowego turnieju wielkoszlemowego w Wimbledonie, Jerzy Janowicz pokonał 18-letniego Denisa Shapovalova.

Agnieszka Radwańska – Jelena Janković 2:0 (7:6; 6:0).